زمان کنکور ۱۴۰۱ + جزئیات تعویق و تاریخ دقیق

کنکور ۱۴۰۱ در نخستین روزهای تیرماه برگزار خواهد شد؛ زمان دریافت کارت ورود به جلسه و بودجه بندی این آزمون در روزهای اخیر مورد توجه کاربران فضای مجازی است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کنکور سراسری آزمونی مهم برای دانش‌آموزان است که در بسیاری از خانواده ها رویدادی سرنوشت‌ساز به شمار می رود که رویارویی با آن یکی از مسائل مهم برای دانش آموزان است.

شرکت کنندگان در آزمون سراسری در سپری نمودن هفت‌خوان کنکور از مسیری پرپیچ و خم تر از همیشه عبور خواهندکرد تا غول استرس و نگرانی ناشی از آن را در این رقابت سخت شکست دهند.

دانش آموزان کنکوری در دوسال اخیر به ناچار بسیاری از آموزش‌ها را بصورت مجازی و با استرس ابتلا به بیماری کرونا سپری کردند و باید در روزهای آتی در آزمون سراسری شرکت کنند و با غلبه بر هرگونه استرس و نگرانی باید آینده ای روشن را برای خود ترسیم کنند.

در این راستا آن چه که بیش از بیش به نظر می رسد توجه و همراهی والدین با داوطلبان کنکور و ایجاد شرایط مناسب برای کاهش استرس و ایجاد محیطی ایمن برای آنان است تا بتوانند به راحتی بر استرس های روزهای آستانه برگزاری کنکور غلبه کنند و آینده ای موفق را مطابق برنامه ریزی های خود و خانواده ترسیم کنند.

زمان کنکور ۱۴۰۱

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۱ هنر

صبح چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۱ ریاضی

صبح پنجشنبه ۹ تیر ۱۴۰۱

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۱ انسانی

صبح پنجشنبه ۹ تیر ۱۴۰۱

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۱ تجربی

صبح جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۱ زبان

صبح شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

بودجه بندی کنکور ۱۴۰۱

یکی دیگر از مسائلی که برای متقاضیان در این روزها مطرح می‌شود تعداد سوالات هر آزمون در کنکور سراری ۱۴۰۱ است. در ادامه شاهد تعد سوالات و بودجه بندی کنور ۱۴۰۱ به تفکیک رشته خواهید بود.

تعداد سوالات کنکور ۱۴۰۱ (عمومی)

۱۰۰ سوال

تعداد سوالات کنکور ۱۴۰۱ هنر

۱۶۰ سوال

تعداد سوالات کنکور ۱۴۰۱ ریاضی

۱۲۰ سوال

تعداد سوالات کنکور ۱۴۰۱ انسانی

۱۷۵ سوال

تعداد سوالات کنکور ۱۴۰۱ تجربی

۱۶۵ سوال

تعداد سوالات کنکور ۱۴۰۱ زبان

۷۰ سوال

تعویق کنکور سراسری ۱۴۰۱

بحث به تعویق افتادن کنکور سراسری ۱۴۰۱ از مدتی پیش بر سر زبان‌ها آمده بود، اما در روزهای گذشته محمد علی زلفی‌گل درباره برگزاری کنکور سراسری در زمان مشخص اظهار کرد: در دوران همه گیری کرونا بحث برگزاری کنکور با توجه به شرایط برنامه ریزی می‌شد.

به گفته وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در حال حاضر که بحث حضوری شدن آموزش ها آغاز شده طبق همان برنامه کارشناسانه قبلی کنکور را برگزار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اگر زمان برگزاری کنکور تغییر پیدا کند نظم و نظام آموزشی و آغاز سال تحصیلی بهم خواهد خورد و تمام سیستم آموزش عالی با مشکل مواجه می شد.

زلفی گل افزود: موظف هستیم طبق زمان بندی کارشناسی، کنکور را برگزار کنیم.

کارت ورود به جلسه کنکور

تمامی داوطلبانی که زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ اقدام به انتخاب گروه آزمایشی مورد علاقه (ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان) و تکمیل فرم ثبت نام کرده اند برای حضور سرجلسه آزمون ملزم به گرفتن کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۱ هستند.

کارت ورود به جلسه حاوی اطلاعات مهمی از جمله اطلاعات فردی، شماره داوطلبی، سهمیه، زمان و مکان برگزاری آزمون، دین، زبان خارجی و نوع معلولیت است. همراه داشتن کارت ورود به جلسه و مدرک شناسایی معتبر مانند کارت ملی یا شناسنامه عکس‌دار در زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۱ از اهمیت بالایی برخوردار است.

با نزدیک شدن به موعد برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۱ یکی از سوالاتی که همواره با آن مواجه هستیم زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون است.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۱

متقاضیان ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ باید چند روز قبل از برگزاری آزمون به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات ثبت نامی، کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

هنوز زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۱ مشخص نیست، اما پیش بینی می‌شود این کارت دو روز قبل از شروع آزمون ها یعنی ازدوشنبه _ششم تیرماه_ قابل در یافت باشد.

کد خبر 580217

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.