چه اطلاعاتی در سامانه شفافیت در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد؟

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: رویکرد اعضای دوره ششم شورای شهر اصفهان این است که بتوانیم شفافیت را به دور از هیاهو و رفتارهای نمایشی برای افزایش بهره‌وری و کارآیی سیستم مورد توجه قرار دهیم.

علی صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص توجه شورای ششم به بحث شفافیت و ارتقای سلامت اداری، اظهار کرد: شورای ششم شهر در زمینه فعالیت مربوط به خود و در حوزه مجلس شورای اسلامی، مواردی از جمله آرا و مصوبات، جزئیات مذاکرات و حضور و غیاب اعضا در جلسات شورای اسلامی شهر را به صورت شفاف منتشر می‌کند.

وی ادامه داد: برای ایجاد شفافیت در قالب سامانه‌ای مصوبات شورای اسلامی شهر اصفهان در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد و می‌توانند در جریان مشروح مذاکرات قرار گیرند و در رابطه با جزئیات مصوبات کسب اطلاعات کنند، علاوه‌بر این می‌توان از آرای اعضای شورای اسلامی شهر و کیفیت حضور و غیاب آنها در جلسات نیز مطلع شد. این برنامه یکی از پنج فصل طرح شفافیت بود که سال گذشته در شورای اسلامی شهر اصفهان به تصویب رسید.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: با توجه به زمان‌بندی که برای طرح شفافیت تعیین شده بود، باید زیرساخت‌های فنی آن نیز فراهم می‌شد تا بتوان آن را اجرایی کرد، پرداختن به مواردی از جمله منع به کارگیری خویشاوندان مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر، شفاف شدن سفرهای خارجی و بحث منع مداخله با تصویب طرح شفافیت به اجرا درآمد.

وی خاطرنشان کرد: در سامانه شفافیت مواردی در رابطه با اطلاعات مدیران، اطلاعات پروژه‌ها، فعالیت‌های شهری و تشکیل کمیته ارتقای سلامت اداری وجود دارد که در دسترس عموم شهروندان قرار می‌گیرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: رویکرد دوره ششم شورای شهر اصفهان این است که بتوان شفافیت را به دور از هیاهو و رفتارهای نمایشی برای افزایش بهره‌وری و کارآیی سیستم مورد توجه قرار دهیم.

وی ادامه داد: با اجرایی شدن طرح شفافیت و با استفاده از نظارت و مشارکت شهروندان به واسطه اطلاعاتی که در سامانه شفافیت در اختیار آنها قرار می‌گیرد، می‌توان شهر بهتری داشت و این گونه شعار "اصفهان من شهر زندگی" نیز محقق خواهد شد.

کد خبر 579650

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.