هوای سالم اصفهان با ۷ ایستگاه خاموش

کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _سه‌شنبه، دهم خردادماه_ در ساعت منتهی به ۹صبح با قرارگرفتن روی شاخص ۹۷ در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _سه‌شنبه، دهم خردادماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۹۷ در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان اکنون در ایستگاه استانداری اصفهان با شاخص ۱۰۲، جی با شاخص ۱۴۱، فیض با شاخص ۱۲۹ و وزرشگاه میثاق با شاخص ۱۱۱ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارد.

ایستگاه احمدآباد با شاخص ۹۰، باهنر با شاخص ۸۱، پروین با شاخص ۶۱، رودکی با شاخص ۸۳ و فرشادی با شاخص ۷۹ در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های انقلاب، رهنان، خرازی، میرزاطاهر، خواجو، باغ غدیر و دانشگاه فعال نیست.

در حال حاضر تنها ایستگاه‌های فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، مبارکه، شاهین‌شهر و سجزی است که شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر با شاخص ۸۰ در وضعیت هوای سالم (زرد)، مبارکه با شاخص ۶۵ در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد و دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه سجزی خاموش است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک است.

کد خبر 578773

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.