یارانه کدام فرزندان را می‌توان از خانواده جدا کرد؟ +جزئیات

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: افرادی که فرزند بزرگ دارند، می‌توانند یارانه آن‌ها را از خانوار خود جدا کنند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، حجت‌الله عبدالملکی بابیان اینکه افرادی که فرزند بزرگ دارند، می‌توانند یارانه آن‌ها را از خانوار خود جدا کنند، اظهار کرد: برای جاماندگان از یارانه که درخواست بازنگری داده و البته جزو دهک دهم شناخته نشده باشند، پیامک ارسال می‌شود.

وی زمان بررسی یادشده را به دستور رئیس‌جمهور یک ماه اعلام کرد و افزود: ۹۰ درصد مردم یارانه دریافت خواهند کرد و افرادی که جزو این ۹۰ درصد هستند و هنوز یارانه دریافت نکرده‌اند، مطمئن باشند که یارانه دریافت خواهند کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: شهروندان می‌توانند شناسنامه اقتصادی خانوار خود را ببینند و اگر درخواست بازنگری دارند، در سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام و در آن به نشانی may.gov.ir نام‌نویسی کنند.

وی درمورد افرادی که با حساب شخصی خود کارهای اقتصادیِ غیرشخصی انجام می‌دهند، مانند افرادی که مسئول خرید شرکت هستند، گفت: ما در این مسائل اصل را بر صحت ادعا می‌گذاریم و فرصتی می‌دهیم تا فرد حساب خود را از شرکت جدا کند.

به گزارش ایمنا، بعد از واریز یارانه‌های ۴۰۰ و ۳۰۰ هزارتومانی که به‌حساب سرپرستان خانوار واریز شد، بحث درباره دهک‌بندی‌ها داغ شد. براساس اعلام دولت، ۲۳ میلیون خانوار که معادل ۷۲ میلیون نفر از مردم هستند، یکی از یارانه‌های معیشتی ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزارتومانی را دریافت کرده‌اند. البته رئیس‌جمهور در گفت‌وگوی تلویزیونی اعلام کرد که این یارانه‌ها تنها به مدت دو ماه پرداخت می‌شود و پس‌از آن کالابرگ الکترونیکی برای کالاهای اساسی اختصاص خواهد یافت.

کد خبر 578372

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.