تیم حقیقت‌یاب تا حصول نتیجه نهایی حادثه آبادان به فعالیت خود ادامه دهد

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: تیم حقیقت‌یاب تا حصول نتیجه نهایی و بررسی ابعاد مختلف حادثه آبادان بدون هیچ اغماض به فعالیت خود ادامه دهد.

به گزارش ایمنا، محمد مخبر ظهر امروز پس از بازدید میدانی از محل حادثه ریزش ساختمان متروپل در آبادان در جلسه مرکز فرماندهی عملیات بحران حادثه که با حضور وزیر کشور، استاندار خوزستان، رئیس جمعیت هلال‌احمر و مسئولان مربوطه برگزار شد، ضمن قدردانی از همه دستگاه‌های خدمت‌رسان، امدادگران، آتش نشانی و نیروهای مردمی، اظهار کرد: باید همه دستگاه‌ها با تمام توان و بسیج همه نیروها و امکانات و تجهیزات عملیات آواربرداری این حادثه دلخراش را تسریع بخشند.

وی با بیان اینکه طبق گزارش‌ها و بازدید میدانی هیچ‌گونه کمبود تجهیزات وجود ندارد و دولت آمادگی دارد در صورت نیاز بیشتر سایر ظرفیت‌های خود و سایر دستگاه‌های کشور را به‌کار گیرد، افزود: همکاری و حضور به موقع در راستای کمک به آسیب‌دیدگان حوادث طبیعی و موضوع این چنینی به یک رویکرد در دولت و کشور تبدیل شده و البته اولویت ما همواره تلاش برای پیشگیری از این وقایع تلخ است.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین با تاکید بر اینکه با تمام مقصران این حادثه و بخش‌هایی که در انجام امور نظارتی و صدور مجوزهای ساخت و ساز این مجموعه اهمال و یا خطا کرده‌اند، برخورد شدید خواهد شد، تصریح کرد: با تشکیل یک کارگروه کارشناسی در دولت و دستگاه‌های مربوطه دستورالعملی برای نظارت و شناسایی ساختمان‌های پرخطر در کشور به منظور تخلیه سریع و یا ایمن‌سازی آنها و تهیه و تدوین می‌شود.

وی از ساکنان و اصناف همجوار با ساختمان متروپل خواست که نگرانی از بابت ضررهای مالی این حادثه نداشته باشند و همکاری لازم را با دستگاه‌های امدادی و خدماتی انجام دهند تا عملیات جست و جو، آواربرداری و خاکبرداری از این منطقه با دقت به پایان برسد.

مخبر از وزیر کشور خواست تا تیم حقیقت‌یاب تا حصول نتیجه نهایی و بررسی ابعاد مختلف این پرونده بدون هیچ‌گونه اغماض به فعالیت خود ادامه دهد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین ضمن تسلیت مجدد به خانواده‌های جانباختگان حادثه ریزش ساختمان متروپل در آبادان تاکید کرد: دولت در کنار این عزیزان است و برای رسیدگی به تمام ابعاد پرونده خاطیان و مقصران این حادثه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

مخبر در ابتدای سخنان خود با اشاره به حس ولایت مداری و عشق خالصانه و عمیق مردم استان خوزستان به‌ویژه خرمشهر و آبادان به ائمه اطهار، گفت: مردم این خطه در هشت سال دفاع مقدس دفاع جانانه‌ای از کشور و انقلاب داشتند و ما هم وظیفه داریم تا آخرین لحظه در کنار مردم خونگرم این منطقه برای کاهش آلام و دردهای آنان پس از این حادثه دلخراش و رسیدگی به پرونده مقصران حضور داشته باشیم.

منبع: ایرنا

کد خبر 578011

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.