بهره‌برداری از ۲ طرح شاخص عمرانی در پهنه غربی پایتخت

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از بهره‌برداری دو طرح عمرانی در پهنه غربی پایتخت خبر داد و گفت: از زمان آغاز به‌کار دوره ششم مدیریت شهری پایتخت تاکنون شش طرح عمرانی به نتیجه رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، عباس شعبانی با اشاره به افتتاح دو طرح عمرانی در غرب پایتخت، اظهار کرد: این طرح‌ها شامل تکمیل گردش‌های ترافیکی تقاطع غیرهمسطح بزرگراه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با بلوار فرحزادی در منطقه دو و پل تقاطع خیابان شهید سلیمی‌جهرمی با کانال سیل برگردان غرب در منطقه پنج است.

وی با بیان اینکه از زمان آغاز دوره ششم مدیریت شهری پایتخت تاکنون شش طرح عمرانی به ثمر نشسته است، افزود: در حال حاضر با این دو طرح، تعداد طرح‌های عمرانی به ثمر نشسته در دوره کنونی به عدد هشت رسید.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران تصریح کرد: در نتیجه بهره‌برداری از مسیرهای دسترسی احداث شده در تقاطع غیرهمسطح هاشمی- فرحزادی، پل تقاطع غیرهمسطح خیابان شهید سلیمی‌جهرمی با کانال سیل برگردان غرب و نیز مسیرهای دسترسی احداث شده در تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید کاظمی با بلوار شکوفه که طی ماه‌های اخیر زیر بار ترافیک رفت، بیش از هفت کیلومتر از طول گردش‌های اضافی شهروندان تهرانی کاسته شده است؛ شاخصی که با احتساب سایر تقاطع‌های افتتاح شده در دوره فعلی مدیریت شهری (تقاطع غیرهمسطح سه‌راه باقرشهر و پل جهت اتصال بزرگراه امام رضا (ع) به بزرگراه شهید نجفی‌رستگار) به حدود ۲۰ کیلومتر می‌رسد.

وی با تاکید دوباره بر لزوم تکمیل گردش‌های ترافیکی ۹۸ تقاطع غیرهمسطح شهر تهران، گفت: تکمیل گردش‌های ترافیکی دو تقاطع پر رفت و آمد هاشمی-فرحزادی و کاظمی-شکوفه به عنوان نخستین گام‌های دوره ششم مدیریت شهری در این زمینه است.

شعبانی با بیان اینکه پل قدیم تقاطع غیرهمسطح خیابان شهید سلیمی‌جهرمی با کانال سیل برگردان غرب طی سال‌های اخیر و به عنوان یکی از گلوگاه‌های سیلابی کانال مذکور برچیده شد، ادامه داد: پل جدید با عرض بیشتر نسبت به سازه قبلی (سه خط عبوری) و به نحوی که در سطح بالاتری از دیواره‌های کانال قرار گیرد احداث شده است و بهره‌برداری از آن نقش مهمی در تسهیل دسترسی سواره و پیاده به ایستگاه مترو صادقیه خواهد داشت.

معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه مجری پروژه تکمیل گردش‌های ترافیکی تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید کاظمی با بلوار شکوفه، معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۹ است، خاطرنشان کرد: پروژه‌های تکمیل تقاطع غیرهمسطح بزرگراه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با بلوار فرحزادی، پل تقاطع غیرهمسطح خیابان شهید سلیمی-جهرمی با کانال سیل برگردان غرب توسط سازمان مهندسی و عمران شهر تهران به مرحله اجرا رسیده است.

کد خبر 577832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.