هوای اصفهان بر مدار ناسالم/همه ایستگاه‌ها در وضعیت قرمز و نارنجی

کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _پنجشنبه پنجم خردادماه_ در ساعت منتهی به ۹صبح با قرارگرفتن روی شاخص ۱۴۱ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _پنجشنبه پنجم خردادماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۴۱ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) ثبت شده است.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان اکنون در ایستگاه استانداری اصفهان با شاخص ۱۵۱، پروین با شاخص ۱۵۱ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۵۱ در وضعیت هوای ناسالم برای عموم (قرمز) قرار دارد.

ایستگاه احمدآباد با شاخص ۱۱۶، باهنر با شاخص ۱۴۱، جی با شاخص ۱۳۷، رودکی با شاخص ۱۴۷، فرشادی با شاخص ۱۴۵ و فیض با شاخص ۱۲۹ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) است.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های انقلاب، خرازی، میرزاطاهر، خواجو، باغ غدیر و دانشگاه فعال نیست.

در حال حاضر تنها ایستگاه‌های فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، مبارکه، شاهین‌شهر و سجزی است که شاخص کیفی هوای سجزی با شاخص ۱۷۵ در وضعیت ناسالم برای عموم (قرمز)، ایستگاه شاهین‌شهر با شاخص ۱۳۴ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) و ایستگاه مبارکه با شاخص ۹۰ در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک است.

کد خبر 577744

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.