خزعلی:‌ بانوان ایرانی دارای توانمندی‌های بالا در عرصه‌های مختلف هستند

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در دیدار با کندیت ماشگو دلامینی معاون وزیر خارجه آفریقای جنوبی گفت: بانوان ایرانی دارای توانمندی‌های بالای در عرصه‌های مختلف هستند.

به گزارش ایمنا و به نقل از معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، انسیه خزعلی در دیدار با کندیت ماشگو دلامینی معاون وزیر خارجه آفریقای جنوبی به توانمندی‌های بانوان ایرانی و ظرفیت ممتاز بهره‌برداری از آن در تعاملات بین‌المللی دو کشور در عرصه‌های مختلف علمی، فناوری، بهداشت و سلامت، ورزش، رسانه، اشتغال‌زایی و کارآفرینی و نظایر آن اشاره کرد.

وی ضمن معرفی برخی برنامه‌های بین‌المللی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری از ایده «زنان و مبارزه با فساد» و برنامه‌های معاونت در تشکیل کارگروه‌های تخصصی، وبینار مقدماتی و نشست بین‌المللی با این موضوع خبر داد.

خزعلی از انتصاب جمهوری اسلامی ایران به سمت ریاست کارگروه توانمندسازی اقتصادی بانوان کشورهای حاشیه اقیانوس هند (منسوب به آیورا) به عنوان فرصتی بی‌نظیر برای ارتباط مؤثر با کشورهای عضو با هدف بهبود وضعیت و عملکرد بانوان در راستای هم‌افزایی کشورهای عضو یاد کرد و از آفریقای جنوبی به عنوان عضو این کارگروه دعوت به همکاری در برنامه‌های پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران کرد.

کندیت ماشگو دلامینی معاون وزیر خارجه آفریقای جنوبی نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران، پیشرفت برنامه‌های کمیته سیاسی را در این سفر مطلوب ارزیابی کرد.

وی به تجارب موفق کشور خود در ارتقا توانمندی‌های بانوان در دو حوزه افزایش مشارکت نخبگانی و ظرفیت‌سازی و تقویت زنان روستایی اشاره نمود و افزود: زنان روستایی که ۶۰ درصد جمعیت زنان این کشور را تشکیل می‌دهد ایشان درخواست انتقال دانش و تجربه بانوان ایرانی در زمینه کارآفرینی و صنایع دستی و فراهم نمودن بسترهای تعاملی و تجاری بین ایران و آفریقای جنوبی را مطرح نمود.

طرفین ابعاد مختلف همکاری بین دو کشور در حوزه مسائل زنان و خانواده را بررسی و بر توسعه روابط فیمابین تاکید کردند.

کد خبر 577700

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.