از قتل هولناک در مغازه خواربارفروشی تا جاسازی ماهرانه ۸۴ کیلو حشیش در بار بادمجان

قتل هولناک در مغازه خواربارفروشی، بدشانسی کارگر جوان در چاه، بازداشت دو شرور با وینچستر، بازداشت باند سارقان خانه، دعانویسی که ماهرانه پول به جیب می‌زد، جاسازی ماهرانه ۸۴ کیلو حشیش در بار بادمجان را در بسته خبری حوادث ایمنا بخوانید:

به گزارش خبرنگار ایمنا، این حادثه هولناک یکم خرداد در منطقه قاسم آباد مشهد هنگامی رخ داد که دو جوان ۱۸ و ۲۱ ساله با یکدیگر وارد خواربارفروشی خیابان اندیشه هفت شدند اما تلاقی نگاه دو مشتری به کری خوانی و مشاجره کشید. توهین و فحاشی شدت گرفته بود که ناگهان برق تیغه چاقو در فضای فروشگاه درخشید و جوان ۱۸ ساله نقش بر زمین شد.

خون زیادی سنگفرش‌های خواربار فروشی را رنگین کرده بود که با تماس شهروندان، اورژانس از راه رسید و پیکر نیمه جان «محمدرضا- ظ» را درحالی به بیمارستان رضوی انتقال داد که جوان ضارب نیز از محل گریخته بود. با گزارش این حادثه به نیروهای انتظامی، بررسی‌های مقدماتی برای شناسایی ضارب فراری آغاز شد اما از سوی دیگر تلاش کادر درمانی برای نجات جوان ۱۸ ساله به نتیجه نرسید و او بر اثر عوارض ناشی از اصابت ضربات چاقو جان سپرد.

به دنبال گزارش این ماجرا به قاضی ویژه قتل عمد مشهد، بلافاصله قاضی دکتر صادق صفری عازم مرکز درمانی شد و بدین ترتیب تحقیقات قضائی برای افشای راز این جنایت وحشتناک ادامه یافت. با راهنمایی و دستورات قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی نیز وارد عمل شدند و دامنه تحقیقات را به بازبینی دوربین‌های مدار بسته کشاندند، اما در بررسی‌های اولیه تنها سرنخ‌هایی از مشخصات ظاهری و رنگ لباس‌های ضارب فراری به دست آمد.

در همین حال کارآگاهان با نظارت و هدایت مستقیم سرهنگ کارآگاه مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی) گزارش محرمانه این جنایت وحشتناک را به مراکز درمانی مشهد اعلام کردند و از آنها خواستند در صورتی که جوانی با مشخصات یاد شده برای دریافت خدمات درمانی مراجعه کرد، بی‌درنگ موضوع را به پلیس آگاهی گزارش دهند چراکه تحقیقات میدانی کارآگاهان نشان می‌داد، ضارب فراری نیز از ناحیه شکم مجروح شده است.

از سوی دیگر هم ردیابی‌های اطلاعاتی کارآگاهان بیانگر آن بود که جوان ۲۱ ساله پس از فرار از محل جنایت و طی مسافتی با پای پیاده، سوار یک دستگاه تاکسی سمند شده و به مکان نامعلومی گریخته است. هنوز تحقیقات کارآگاهان با استفاده از تجربیات سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) برای رصدهای اطلاعاتی و شناسایی مخفیگاه متهم به قتل فراری ادامه داشت که کارکنان بیمارستان طالقانی با جوانی زخمی روبه‌رو شدند که مدعی بود توسط زورگیران و سارقان هدف ضربات چاقو قرار گرفته است.

طولی نکشید که با گزارش این حادثه به نیروهای انتظامی، بی‌درنگ گروه عملیاتی کارآگاهان با هماهنگی قاضی دکتر صفری، عازم بیمارستان شدند و با تطبیق مشخصات ظاهری جوان مصدوم با تصاویر دوربین‌های مداربسته، دریافتند که او همان ضارب فراری خیابان اندیشه است. بنابراین حلقه‌های قانون بر دستان این جوان ۲۱ ساله گره خورد و در مرکز درمانی تحت نظر قرار گرفت. بازجویی‌های اولیه حکایت از آن دارد که دو جوان تنها هنگام ورود به خواربار فروشی با یکدیگر «چشم در چشم» شده‌اند و همین موضوع به فحاشی و درگیری گره خورده است. تحقیقات درخصوص ابعاد دیگر این جنایت وحشتناک با دستورات ویژه قضائی ادامه دارد.

بدشانسی کارگر جوان در چاه

مهدی نائینیان رئیس مرکز آتش‌نشانی شهرداری جوادآباد ورامین اظهار کرد: عوامل آتش‌نشانی شهرداری جوادآباد با اطلاع از وقوع حادثه در یک دامداری واقع در روستای نجف‌آباد، به محل اعزام شدند و در بررسی صحنه متوجه شدند که قسمتی از دستگاه بالابر به عمق یک چاه که یک مقنی در آن درحال کار بوده، سقوط می‌کند.

وی با بیان اینکه عوامل آتش‌نشانی با تجهیز کارگاه به داخل این چاه که حدوداً ۲۰ متر عمق داشت وارد شده و پیکر بی‌جان مقنی را خارج کردند، افزود: بخش جوادآباد، منطقه‌ای وسیع و کشاورزی است که افراد برای انجام هر گونه فعالیت باید از قبل نکات ایمنی را به درستی رعایت کنند چراکه کمبود امکانات حوزه آتش‌نشانی ممکن است امدادرسانی به آسیب‌دیدگان احتمالی را با مشکل مواجه کند.

رئیس مرکز آتش‌نشانی شهرداری جوادآباد ورامین خاطرنشان کرد: یکی از توصیه‌های مهم آتش‌نشانی به کشاورزان درخصوص محصور کردن استخرهای چندمنظوره آبیاری است چراکه سهل‌انگاری در استفاده از این سازه‌ها و سقوط احتمالی افراد می‌تواند به مرگ فرد منجر شود. چندی پیش یک چوپان برای نجات یک دام سقوط کرده در استخر کشاورزی واقع روستای خاوه، به داخل آن وارد شده بود که بر اثر آن جان خود را از دست داد.

بازداشت ۲ شرور با وینچستر

سرهنگ قدرت حیدری زاد فرمانده انتظامی شهرستان ایلام اظهار کرد: درپی کسب خبری مبنی بر حضور تعدادی اراذل و اوباش در یکی از محلات شهر ایلام، بلافاصله موضوع به صورت ویژه در دستورکار مأموران انتظامی کلانتری ۱۲ این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران پس از حضور در محل، متوجه دو نفر از اراذل و اوباش شدند که درحال پرسه زدن با یک دستگاه موتورسیکلت بودند. مأموران با استفاده از شگردهای پلیسی و اصل غافلگیری موفق به توقیف وسیله نقلیه و دستگیری آنها شدند.

خاطرنشان کرد: در بازرسی اولیه پلیس از آنها یک قبضه سلاح وینچستر به همراه ۱۸ فشنگ و یک قبضه قمه که به صورت ماهرانه در موتورسیکلت جاسازی شده بود کشف کردند.

بازداشت باند سارقان خانه

رسیدگی به پرونده سرقت از شش خانه مأموریتی بود که کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی را بر آن داشت تا با استفاده از همه ظرفیتشان پیش از اعلام هفتمین سرقت عاملان آن را دستگیر کنند. کارآگاهان با دریافت دستور تخصصی از سوی سرهنگ جواد شفیع زاده، رئیس پلیس آگاهی استان، پی‌جویی‌های خود را با وجود سرنخ‌های به دست آمده در صحنه جرم آغاز کردند. مأموران در ابتدای راه توانستند مدارک و مستنداتی کشف کنند که منجر به چهره‌زنی متهمان شد.

رصدهای میدانی دقیق توانست کارآگاهان را به یک قدمی سارقان برساند و آنها سه متهم را شناسایی و هنگام سرقت هفتم دستگیر کنند. متهمان با انتقال به مقر انتظامی و در برابر مستندات کشف شده به شش فقره سرقت انتسابی اعتراف کردند. بررسی‌ها نشان داد که آنها از اهالی یکی از استان‌های غربی هستند که برای سرقت به مشهد آمده‌اند.

در بازرسی از مخفیگاه متهمان مقادیری از لوازم خانگی سرقتی کشف شد. کارآگاهان با کشف یک کوله که متعلق به این افراد بود، در بازرسی از آن مقدار زیادی طلا کشف کردند. تحقیقات برای مشخص شدن مالک لوازم سرقتی و طلاها و همچنین دیگر جرایم احتمالی متهمان ادامه دارد.

دعانویسی که ماهرانه پول به جیب می‌زد

سرهنگ کامبیز رستم‌نیا فرمانده انتظامی مریوان اظهار کرد: درپی مراجعه چند نفر از شهروندان به پلیس آگاهی شهرستان مبنی بر اینکه یک نفر با روش‌های متقلبانه و تحت عنوان دعانویسی مبلغی را از آن‌ها کلاهبرداری کرده است، موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد فرد کلاهبردار تحت عنوان دعانویس و رمال افراد ساده لوح را به دام انداخته و با دادن وعده‌های واهی جهت حل مشکلات و گرفتاری‌های آن‌ها با استفاده از دعا نویسی و رمالی مبالغ زیادی را از آن‌ها کلاهبرداری می‌کند.

فرمانده انتظامی مریوان ادامه داد: مأموران پلیس آگاهی با اقدامات فنی و پلیسی موفق شدند این فرد رمال و دعانویس را شناسایی و با هماهنگی قضائی او را دستگیر کردند. متهم در تحقیقات پلیس به بزه خود اعتراف کرد و تاکنون تعداد ۱۰ نفر از مالباختگان در این رابطه شناسایی شدند که بیش از ۶۵۰ میلیون ریال از آن‌ها کلاهبرداری شده است.

وی ضمن هشدار به افراد کلاهبردار و شیاد، به شهروندان توصیه کرد فریب این‌گونه افراد شیاد را که به عنوان پیشگو یا فال‌گیر، اقدام به کلاهبرداری می‌کنند نخورند و در صورت برخورد با این افراد مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به مرکز فوریت‌های پلیسی اطلاع دهند.

جاسازی ماهرانه ۸۴ کیلو حشیش در بار بادمجان

سرهنگ عظیم‌الله کرمی فرمانده انتظامی نی‌ریز اظهار کرد: مأموران انتظامی نی‌ریز با همکاری کارکنان یگان تکاوری استان فارس هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی به یک دستگاه کامیون حامل بار بادمجان مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر توقیف کردند.

وی با بیان اینکه در بازرسی از این کامیون ۸۴ کیلوگرم حشیش که به طرز ماهرانه‌ای در داخل بار جاسازی شده بود کشف شد، افزود: در این خصوص یک قاچاقچی مواد مخدر دستگیر شد. متهم برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد و مبارزه بی‌امان با موادمخدر به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.

کد خبر 577659

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.