همه بانک‌ها مکلف به صدور چک موردی هستند

مدیر روابط عمومی بانک مرکزی گفت: تاکنون برخی بانک‌ها این خدمت را به مشتریان خود عرضه داشته‌اند و مابقی بانک‌ها نیز با دستور بانک مرکزی مکلف شدند با قید تسریع، امکان صدور چک موردی از طریق سامانه صیاد را برای مشتریان خود فراهم کنند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مصطفی قمری وفا در صفحه توئیتر خود نوشت: امکان صدور چک موردی از طریق سامانه صیاد از دی ماه ۱۴۰۰ فراهم و بانک‌ها موظف شدند چک موردی را به عنوان محصول جدید بانکی طبق اصلاحیه قانون صدور چک و دستورالعمل صدور چک موردی ابلاغی بانک مرکزی به مشتریان ارائه کنند. تاکنون برخی بانک‌ها این خدمت را به مشتریان خود عرضه داشته‌اند و مابقی بانک‌ها نیز با دستور بانک مرکزی مکلف شدند با قید تسریع، خدمت اشاره شده را به مشتریان خود ارائه کنند.

وی افزود: ابزار چک موردی کارکرد محدودتری نسبت به چک عادی دارد و قابل انتقال به اشخاص ثالث و ارائه برای امور وثیقه گذاری نیست و مختص اشخاصی است که تمایل به دریافت دسته چک ندارند اما ممکن است به صورت محدود و ندرتا مایل به پرداخت تعهدات خود از طریق چک باشند. قطعاً بانک مرکزی با قدرت و با استفاده از ابزارهای نظارتی خود، اجرای این موضوع قانونی را از بانک‌ها دنبال می‌کند.

همه بانک‌ها مکلف به صدور چک موردی هستند

همه بانک‌ها مکلف به صدور چک موردی هستند

همه بانک‌ها مکلف به صدور چک موردی هستند

کد خبر 577260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.