هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است/۳ ایستگاه در وضعیت قرمز

کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _دوشنبه دوم خردادماه_ در ساعت منتهی به ۹صبح با قرارگرفتن روی شاخص۱۴۷ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _دوشنبه دوم خردادماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۴۷ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) ثبت شده است.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان اکنون در ایستگاه پروین با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۵۹، جی با شاخص ۱۹۵ و فرشادی با شاخص ۱۶۶ در وضعیت هوای ناسالم برای عموم (قرمز) قرار دارد.

ایستگاه احمدآباد با شاخص ۱۱۵، استانداری اصفهان با شاخص ۱۴۸، باهنر با شاخص ۱۴۲، رودکی با شاخص ۱۲۵ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۲۲ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) است.

ایستگاه فیض با شاخص ۳۱ در وضعیت هوای پاک (سبز) ثبت شد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های انقلاب، جی، میرزاطاهر، خواجو، باغ غدیر و دانشگاه فعال نیست.

درحال‌حاضر تنها ایستگاه‌های فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، مبارکه، شاهین‌شهر و سجزی است که شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر با قرار گرفتن روی عدد ۷۹ و مبارکه با شاخص ۹۹ در وضعیت هوای سالم (زرد) و ایستگاه سجزی با شاخص ۱۳۷ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار گرفت.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک است.

کد خبر 577019

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.