معاون نخست‌وزیر قزاقستان وارد تهران شد

هیئتی از جمهوری قزاقستان به ریاست معاون نخست‌وزیر و وزیر تجارت و همگرائی این کشور، روز شنبه به منظور یک سفر کاری دو روزه، وارد ایران شد.

به گزارش ایمنا، هیئتی از جمهوری قزاقستان به ریاست «بخیت سلطانوف» معاون نخست‌وزیر و وزیر تجارت و همگرایی این کشور، روز شنبه _سی‌ویکم اردیبهشت ۱۴۰۱_ به منظور یک سفر کاری دو روزه، وارد ایران شد.

در این سفر قرار است تعدادی از دیدارهای مهم معاون نخست وزیر جمهوری قزاقستان با مقامات ارشد ایرانی برای بحث و بررسی در مورد طیف گسترده‌ای از موضوعات همکاری قزاقستان و ایران برگزار شود.

در این سفر پیش‌بینی می‌شود سلطانوف با محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور دیدار و در خصوص توسعه همکاری‌های دوجانبه، از جمله افزایش گردش تجاری قزاقستان و ایران گفت‌وگو کند.

علاوه بر این، رئیس این هیئت قزاقستانی با رؤسای وزارتخانه‌های کشاورزی، نفت، راه و شهرسازی و بهداشت ایران، شرکت ملی نفت و شرکت ملی راه‌آهن، بانک مرکزی و اتاق بازرگانی ایران، اتاق مشترک صنعت قزاقستان و ایران، و همچنین شرکت‌های بزرگ واردات و صادرات، غلات، دانه‌های روغنی، ترانزیت، بندری، راه‌آهن، لجستیک و سایر شرکت‌های ایرانی دیدار خواهد کرد.

منبع: ایرنا
کد خبر 576887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.