۲۰۰ هزار نفر شامل قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری می‌شوند

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: حدود ۲۰۰ هزار نفر شامل قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری می‌شوند.

به گزارش ایمنا و به نقل از وبدا، عباس عبادی با بیان این مطلب در اجلاس رؤسای دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مازندران گفت: این قانون مصوب سال ۱۳۸۶ بود که اجرای آن بعد از این همه سال تأخیر از افتخارات دولت جدید است.

وی اضافه کرد: با حمایت وزیر بهداشت و هیأت دولت و مجلس، ردیف بودجه پنج هزار میلیارد تومانی برای اجرای قانون تعرفه گذاری اختصاص یافته است. سال آینده این بودجه در سرانه لحاظ می‌شود و طبق تفاهمنامه با سازمان برنامه این اعتبار به بیمه می‌رود تا خرید خدمت را بیمه انجام دهد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت افزود: یک بررسی آماری روی پرسنل پرستاری انجام شده که می‌تواند در سیاست‌گذاری‌ها و برنامه ریزی‌ها به دانشگاه‌های علوم پزشکی کمک کند. بر اساس این آمار ۱۸۷ هزار پرستار از مقطع کارشناسی تا دکتری در کشور داریم.

وی گفت: ۶۵ درصد از این افراد اختصاصاً پرستار، هشت درصد اتاق عمل، هشت درصد مامایی، سه درصد بهیار و کمک پرستار و مابقی سایرین هستند. حدود ۵۴ درصد پرستاران رسمی و پیمانی، ۴۶ درصد بقیه موارد شامل ۱۷ درصد طرحی، ۱۵ درصد قراردادی، ۳.۵ درصد تبصره‌ای، نیم درصد ۸۹ روزه و هشت درصد شرکتی هستند.

عبادی با اعلام اینکه ۷۶ درصد پرستاران زن و ۲۴ درصد مرد هستند، گفت: سنوات خدمت ۶۰ درصد پرستاران زیر ۱۰ سال است، ۳۰ درصد ۱۱ تا ۲۰ سال و ۱۰ درصد بالای ۲۰ سال سابقه خدمت دارند.

کد خبر 576353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.