اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها اجتناب‌ناپذیر بود

رئیس‌ کل بانک مرکزی گفت: با توجه به اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، شبکه بانکی تمام‌قد در خدمت رونق بخش تولید کشور به‌منظور توسعه صادرات و اشتغال‌آفرینی است.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، «علی صالح‌آبادی» با اشاره به اهتمام ویژه نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی به مسائل اقتصادی و ظرفیت‌های اقتصادی و تولیدی ویژه این استان، اظهار کرد: حضور جدی شبکه بانکی در صحنه اقتصادی استان‌ها با توجه به شرایط کشور بیشتر شده است و بانک مرکزی این رویه را با شدت و جدیت دنبال می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها اجتناب‌ناپذیر بود، گفت: تبیین این اقدام مهم دولت و مقابله با قاچاق کالا برای مردم حتماً ضروری است.

صالح‌آبادی با اشاره به ضرورت تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و هدایت صحیح اعتبارات بانکی به بخش تولید گفت: حمایت جدی شبکه بانکی از تولید صادرات‌محور و بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس‌کل بانک مرکزی در ادامه به اجرای سند اصلاح نظام بانکی در بانک مرکزی خبر داد و با اشاره به سه بال این سند گفت: اصلاح رابطه دولت با بانک مرکزی و بانک‌ها، اصلاح رابطه بانک مرکزی با بانک‌ها و اصلاح رابطه بانک‌ها با مشتریان از اجزای مهم این سند به شمار می‌روند و بانک مرکزی اصلاح این روابط را به‌طورجدی پیگیری می‌کند.

کد خبر 576259

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.