همکاری نیروهای مسلح ایران با سایر کشورها برای تولید پهپادهای شناسایی

سخنگوی نیروهای مسلح با اشاره به افتتاح کارخانه تولید پهپادهای ایرانی در تاجیکستان گفت: ما با دارابودن دست بالاتر در حوزه پهپادی در منطقه، همه نیازمندی‌های خودمان را تامین می‌کنیم.

به گزارش ایمنا، سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی در ارتباط زنده تلویزیونی با شبکه خبر درباره سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به کشور تاجیکستان اظهار کرد: سفرهای رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به کشورهای خارجی تحت عنوان دیپلماسی دفاعی و امنیتی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: این سفرها، دستاوردهای بسیار خوبی برای ما و کشورهای مقصد دارد. از جمله کشور تاجیکستان که اخیراً سرلشکر باقری به این کشور سفر کرد. افزایش امنیت مرزها و برگزاری رزمایش مشترک با تاجیکستان جزو سایر موضوعات در دستور کار این سفر بود.

شکارچی با اشاره به سایر ابعاد سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به تاجیکستان گفت: همکاری برای مقابله با جرایم سازمان یافته همچون مواد مخدر و امثال آن‌ها، تبادل آموزش بین نیروهای مسلح دو کشور و همچنین همکاری‌های منطقه‌ای جزو سایر موضوعات مطرح شده در این سفر بود. اهمیت این موضوعات به دلیل این است که هم تاجیکستان و هم جمهوری اسلامی ایران، کشورهای هم‌مرز با افغانستان هستند و به هر حال مشترکاتی در این زمینه داریم که باید همکاری‌های منطقه‌ای در راستای مسائل دفاعی و امنیتی صورت می‌گرفت.

وی افزود: در حاشیه سفر سرلشکر باقری به تاجیکستان، یک کارخانه تولید پهپادهای شناسایی در تاجیکستان افتتاح شد. با توجه به توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در تولید پهپاد این کارخانه صرفاً پهپادهای شناسایی را تولید خواهد کرد و در راستای همکاری‌های منطقه‌ای ما بسیار مؤثر خواهد بود.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در پاسخ به سوالی درباره همکاری‌های پهپادی با سایر کشورها تصریح کرد: در حوزه پهپادی در منطقه دست برتر و بالاتر را داریم و همه نیازمندی‌های دفاعی و امنیتی خودمان را تأمین می‌کنیم، اما در ارتباط با سایر کشورها فعلاً برای صادرات یا تولید پهپادهای شناسایی در آن کشورها همکاری‌های دو جانبه و چندجانبه داریم.

منبع: فارس

کد خبر 576205

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.