عملیات اجرایی زیرگذر اندیشه تا مهرماه تکمیل می‌شود

مدیر منطقه ۱۳ شهرداری اصفهان گفت: بودجه سال ۱۴۰۱ امسال بالغ بر ۴۲۳ میلیارد تومان است که ۵۰ میلیارد تومان برای رینگ چهارم حفاظتی اختصاص خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار ایمنا، جواد کشانی، امروز_چهارشنبه، بیست‌وهشتم اردیبهشت‌ماه_ در جلسه بررسی پروژه‌های شاخص عمرانی شهرداری اصفهان که در شهرداری منطقه ۱۳ برگزار شد، اظهار کرد: بودجه منطقه ۱۳ شهرداری اصفهان در سال ۱۴۰۰ حدود ۳۳۳ میلیارد تومان بوده است که ۵۶ درصد آن یعنی حدود ۱۹۰ میلیارد تومان آن محقق شد.

وی ادامه داد: حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای رینگ چهارم حفاظتی اختصاص داده شده بود که هیچ هزینه‌ای نشد، اما بودجه پیش‌بینی شده منطقه ۱۳ برای سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۴۲۳ میلیارد تومان است که ۵۰ میلیارد تومان برای رینگ چهارم حفاظتی اختصاص خواهد یافت.

مدیر منطقه ۱۳ شهرداری اصفهان افزود: درخواست ما از شورای اسلامی شهر این است که در خصوص آزادسازی‌های پروژه‌های این منطقه سیاست‌گذاری معینی شود تا شاهد تسریع در اجرای آن باشیم.

وی خاطرنشان کرد: پایانه جنوب غرب اصفهان پروژه‌ای به متراژ ۶۰ هزار مترمربع است که دو هزار متر آن جز اراضی موقوفه صارمیه و سه هزار متر مربع آن مالک خصوصی دارد، لذا تملک اراضی آن از اولویت‌های اجرای این پروژه به شمار می‌آید.

وی ابراز کرد: اعتبار در نظر گرفته شده برای تملک اراضی این پروژه ۲۰ میلیارد تومان است، اما می‌طلبد سیاست گذاری مشخصی در این زمینه از سوی شورای اسلامی شهر شود تا وارد مطالعات این پروژه شویم.

مدیر منطقه ۱۳ شهرداری اصفهان ادامه داد: پروژه احداث زیرگذر اندیشه به منظور ایجاد دسترسی آسان باند کندروی ضلع شمالی اتوبان ذوب آهن ازسمت شهر ابریشم به چهارراه کشاورزی در نظر گرفته شده است که این کندرو پیش از این با باند اصلی سرعت تداخل داشت و باعث بروز تصادفات متعدد منجر به فوت می‌شد.

وی افزود: عملیات اجرایی این پروژه که در انتهای سال گذشته تصویب شد، امسال آغاز شده و تا کنون ۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، همچنین پیش بینی می‌شود تا مهرماه ۱۴۰۱ این پروژه به بهره‌برداری برسد.

مدیر منطقه ۱۳ شهرداری اصفهان گفت: طول این پروژه ۴۵۰ متر، حجم خاکبرداری آن نزدیک به ۲۸ هزارمترمکعب و حجم بتن ریزی ۶۵۰۰ متر مکعب و حجم آسفالت استفاده شده در این پروژه ۱۳۰۰ تن برآورد شده است.

کد خبر 576033

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.