۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۵
شاخه جدیدی از قدرت ایران شناخته شد

کارخانه تولید پهپاد تمام ایرانی ابابیل دو روز گذشته با حضور رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سپهبد شیرعلی میرزا، وزیر دفاع تاجیکستان در دوشنبه، پایتخت این کشور افتتاح شد.

به گزارش ایمنا، محمدرضا احمدی‌سنگری در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «افتتاح خط تولید پهپاد ایرانی در تاجیکستان از چند زاویه منحصربه‌فرد است. اینکه جمهوری اسلامی در منطقه با فناوری دفاعی باکیفیت خود شناخته شود شاخه جدیدی از قدرت است که کشور بدان دست خواهد یافت.»

افتتاح تولید کارخانه ابابیل دو در تاجیکستان نقطه عطفی در همکاری‌های نظامی بین دو کشور خواهد بود و در آینده افزایش همکاری‌ها و تعاملات بیشتر از تمام سطوح دفاعی نظامی دو کشور ایران و تاجیکستان را موجب خواهد شد.

در این مراسم کلید نمادین افتتاح کارخانه و گواهینامه پایان دوره آموزشی به فرمانده و کارکنان نیروی هوایی تاجیکستان اهدا شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روز دوشنبه همین هفته در رأس یک هیئت بلندپایه نظامی به منظور ارتقا و توسعه همکاری‌های مشترک دفاعی و نظامی با جمهوری تاجیکستان وارد این کشور شد.

سردار شکارچی، سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح نتایج سفر سردار باقری، رئیس ستاد نیروهای مسلح به تاجیکستان را بسیار خوب توصیف و اظهار کرده است که مبارزه با تروریسم منطقه‌ای و بین‌المللی، مبارزه با مواد مخدر، تقویت مرزها و تولید تجهیزات نظامی از اهداف این سفر است.

منبع: ایسنا

کد خبر 575949

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.