از قربانی شدن دختر ۳ ساله با وسوسه‌ شیطانی پسر ۲۵ ساله تا زنده به گور شدن زیر آوار

دختر سه ساله قربانی وسوسه شیطانی پسر ۲۵ ساله، کلاهبرداری با خرید اسباب بازی، سقوط مرگبار پسر ۱۵ ساله از آبشار، آتش‌سوزی هولناک در کارخانه فرآوری فندق، مسمومیت ۲۳ کرمانشاهی با قارچ‌های سمی، زنده به گور شدن دو کودک زیر آوار را در بسته خبری حوادث ایمنا بخوانید:

به گزارش خبرنگار ایمنا، ساعت ۱۵ عصر بیستم اردیبهشت، دختر بچه سه ساله‌ای به نام «مهرسا» در خیابان شهید شیری‌نژاد (کوی مهدی‌آباد) به طور ناگهانی گم شد. خانواده این دختر خردسال برای یافتن او به جست‌وجو پرداختند و با نگرانی به هرجا سر زدند اما هیچ اثری از «مهرسا» نبود. همزمان با ورود پلیس به ماجرای گم شدن دختربچه مذکور، اهالی محل نیز به یاری این خانواده آمدند و با انتشار تصاویری در فضای مجازی و محل سکونت وی، به تلاش برای یافتن سرنخی از این دختر ادامه دادند.

یکی از همسایگان این خانواده نیز تصویری از او را به شیشه عقب تاکسی چسباند تا او نیز سهمی در کمک به همسایه درمانده داشته باشد. اما همه این جست‌وجوها بی‌فایده بود تا اینکه بیست‌ودوم اردیبهشت، پرونده مهرسا در پلیس آگاهی خراسان رضوی مورد بررسی‌های تخصصی قرار گرفت.

با توجه به اهمیت موضوع و با دستور و راهنمایی سرهنگ کارآگاه جواد شفیع‌زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) این پرونده برای پیگیری‌های پلیسی در اختیار کارآگاهان اداره جنایی قرار گرفت چراکه احتمال ربایش یا قتل کودک بیشتر از فرضیه‌های وقوع حوادث ناخواسته و اتفاقی مطرح بود.

به همین علت گروهی از کارآگاهان دایره مبارزه با آدم‌ربایی با نظارت سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی) وارد عمل شدند و درحالی به بازبینی دوربین‌های مداربسته پرداختند که هیچ سرنخی از کودک مذکور دیده نشد. درحالی که خانواده مهرسا هنگام بازدید از یکی از دوربین‌های مداربسته مدرسه‌ای در همان اطراف به ربودن دخترشان توسط دو نوجوان دوچرخه سوار مشکوک بودند اما بررسی‌ها در این‌باره نیز نشان داد که دوچرخه سواران پسر بچه شش ساله‌ای را با خود همراه کرده‌اند و این موضوع ارتباطی به گم شدن مهرسا ندارد.

درحالی که تحقیقات برای ردیابی دختر گم شده همچنان با فرضیه‌های متفاوت ادامه داشت، ساعت ۱۲:۱۵ ظهر روز گذشته، یکی از اهالی خیابان شهید شیری‌نژاد که درحال احداث ساختمانی پس از تخریب منزل کلنگی بود، جوشکاری را برای ادامه ساخت‌وساز به داخل ساختمان برد اما ناگهان با کیسه سفیدرنگ مشکوکی روبه‌رو شد که درون ساختمان افتاده بود. وقتی آن را گشود، صحنه وحشتناکی مقابل چشمانش نمایان شد؛ جسد دختر خردسالی درون کیسه قرار داشت.

مالک ساختمان سراسیمه و هراسان با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و ماجرا را اطلاع داد. طولی نکشید که نیروهای کلانتری محل عازم خیابان شهید شیری نژاد شدند و با مشاهده جسد دختربچه‌ای با پیراهن سفید و شلوار قرمز رنگ مراتب را به بازپرس ویژه قتل عمد اطلاع دادند. مدتی بعد با حضور مقام قضائی و کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در محل کشف جسد، مشخص شد که او همان مهرسا دختربچه گم شده است که از حدود چهار روز قبل جست‌وجوها برای یافتن وی آغاز شده بود.

پزشک قانونی که در محل ساختمان درحال احداث حضور داشت به دستور بازپرس عارفی‌راد جسد را معاینه کرد و علت مرگ را انسداد راه تنفسی (خفگی) تشخیص داد. بدین ترتیب با روشن شدن ماجرای قتل دختر سه ساله، تحقیقات برای شناسایی عامل یا عاملان جنایت ادامه یافت.

بررسی‌های بیشتر بیانگر آن بود که جسد از یکی از منازل اطراف به داخل ساختمان مذکور پرت شده است. پس از آنکه کارآگاهان در حضور مقام قضائی، منازل اطراف را مورد کنکاش قرار دادند، به منزلی رسیدند که کیسه‌های دیگری شبیه کیسه‌ای که جسد درون آن قرار داشت در گوشه‌ای افتاده بود.

وقتی مشخص شد که صاحبخانه پسر مجرد ۲۵ ساله‌ای به نام ایمان دارد، فرضیه ارتکاب جنایت توسط این تک فرزند خانواده قوت گرفت چراکه پدر خانواده گفت در روز گم شدن مهرسا به همراه همسر خود به شهرستان رفته بودند و پسرشان به تنهایی در خانه بود. این مرد، اظهار کرد: وقتی از شهرستان بازگشتم و موضوع را از اهالی محل فهمیدم برای پیدا کردن دختربچه، تصویر او را پشت شیشه خودروی تاکسی خودم نصب کردم تا به خانواده‌اش برای یافتن او کمک کنم!

با انتقال متهم ۲۵ ساله به پلیس آگاهی، بازجویی‌های تخصصی از وی آغاز شد تا اینکه او لب به اعتراف گشود و به قتل دختربچه سه ساله اقرار کرد. او در اظهاراتی تکان‌دهنده گفت: در یک کارگاه کولرسازی کار می‌کنم. آن روز عصر وقتی برای صرف ناهار به خانه بازمی‌گشتم درون گوشی تلفن همراهم فیلم‌های کوتاه و تصاویر مستهجن را تماشا کردم.

زمانی که به در منزل رسیدم دختربچه را داخل کوچه دیدم و وسوسه‌های شیطانی به سراغم آمد. او را به قصد تعرض و به بهانه‌ای به داخل خانه بردم اما همچنان سروصدا می‌کرد. تصمیم گرفتم او را در کوچه رها کنم اما وقتی به داخل کوچه نگاه کردم، رهگذرانی حضور داشتند که می‌ترسیدم با سروصدای دختربچه متوجه ماجرا شوند؛ به همین دلیل دخترک را به پشت بام بردم.

او هنوز جیغ می‌کشید و سروصدا به راه انداخته بود که ناچار شدم برای جلوگیری از فریادهایش گلویش را فشار بدهم. در این هنگام بود که فهمیدم او دیگر نفس نمی‌کشد. خیلی ترسیده بودم، برای آنکه کسی متوجه این ماجرا نشود یکی از کیسه‌های سفید را از پشت بام برداشتم و جسد دختر خردسال را درون آن گذاشتم و سپس کیسه حاوی جسد را به داخل ساختمانی انداختم که همسایه درحال ساخت آن بود.

ایمان- ت (متهم این پرونده جنایی) درحالی با دستور قاضی «عارفی راد» برای تشخیص سلامت روانی به پزشکی قانونی معرفی شد که هیچ‌گونه آثار ظاهری از تجاوز روی پیکر دختر بچه وجود نداشت. پدر و مادر متهم که در همسایگی خانواده مقتول سکونت دارند هنگامی‌که متوجه شدند تک فرزند آنها به اتهام قتل دختربچه همسایه دستگیر شده است، از شدت ناراحتی و شرمندگی تنها اشک می‌ریختند. تحقیقات بیشتر درباره ادعاهای متهم و همچنین زوایای پنهان این جنایت دردناک ادامه دارد و گروه تخصصی از کارآگاهان بازجویی‌ها را به سرپرستی سرهنگ ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) آغاز کرده‌اند.

کلاهبرداری با خرید اسباب بازی

سرهنگ پیمان لطیفی سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران، اظهار کرد: درپی مراجعه فردی به کلانتری ۱۵۱ یافت‌آباد و اعلام سرقت و کلاهبرداری با شیوه خرید اجناس و ارائه رسید تقلبی، رسیدگی به موضوع و دستگیری سارقان در دستور کار عملیات کلانتری قرار گرفت و مأموران تحقیقات میدانی را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه در تحقیقات و پی‌جویی‌های انتظامی هویت متهمان شناسایی شد، افزود: متهمان در روز گذشته مجدداً برای خرید اسباب بازی به یکی دیگر از فروشگاه‌های محله یافت‌آباد مراجعه کرده و درخواست خرید و تحویل در منزل را داشته که پس از هماهنگی لازم و ارسال اقلام درخواست شده سارقان حین دریافت مرسوله و پرداخت به همان روش و ارائه رسید تقلبی دستگیر شدند.

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: متهمان ۳۲ و ۳۷ ساله در تحقیقات اولیه به جرم انتسابی، سرقت و کلاهبرداری به روش ارائه رسید تقلبی معترف و تاکنون چهار نفر از مال‌باختگان شناسایی و کارشناسان ارزش کلاهبرداری انجام گرفته را تا کنون ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تحقیقات بیشتر جهت کشف جرایم احتمالی متهمان و شناسایی مال‌باختگان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: پرونده و متهمان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

سقوط مرگبار پسر ۱۵ ساله از آبشار

محسن رضایی رئیس اورژانس ۱۱۵ شهرستان اقلید، اظهار کرد: با اعلام سقوط نوجوانی از ارتفاع، در تفرجگاه محمد رسول‌الله اقلید به مرکز اورژانس بلافاصله یک دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد.

وی افزود: در تحقیقات اولیه و بنا به اظهارنظر حاضران در محل، مشخص شد نوجوانی ۱۵ ساله از ارتفاع نزدیک آبشار تفرجگاه به پایین سقوط کرده که به علت وارد شدن ضربه شدید به سر، در دم جان باخت. بی‌احتیاطی این نوجوان عامل سقوط و مرگ وی بوده است.

آتش‌سوزی هولناک در کارخانه فرآوری فندق

مسعود صادق‌پور شهردار رحیم‌آباد رودسر با اشاره به آتش‌سوزی کارخانه فرآوری فندق، اظهار کرد: ۱۵ آتش‌نشان با پنج دستگاه خودروی آتش‌نشانی از منطقه اشکورات، رحیم آباد، کلاچای و رودسر، این حریق را در مدت سه ساعت اطفا کردند. علت آتش‌سوزی و میزان خسارات در دست بررسی است.

مسمومیت ۲۳ کرمانشاهی با قارچ‌های سمی

هومن رفیعی رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه، اظهار کرد: با آغاز فصل بهار و بارش‌های اخیر و استفاده مردم از قارچ‌های خودرو در طبیعت تاکنون ۲۳ نفر به علت مسمومیت با قارچ‌های سمی به بیمارستان‌های استان کرمانشاه مراجعه کرده‌اند.

وی افزود: از مجموع ۲۳ نفر مراجعه به اورژانس بیمارستان‌های استان کرمانشاه تعداد ۱۳ نفر ترخیص و ۱۰ نفر بستری شدند. از مردم تقاضا می‌کنیم از مصرف قارچ‌های کوهی و قارچ‌هایی که دست‌فروش‌ها عرضه می‌کنند، پرهیز کنند و تنها از قارچ‌های پرورشی و بسته‌بندی شده در فروشگاه‌های معتبر استفاده کنند. مصرف قارچ‌های خودرو می‌تواند سبب مسمومیت شدید برای افراد شود.

زنده به گور شدن دو کودک زیر آوار

ساعت پنج بامداد روز پنجشنبه مورخ بیست‌ودوم اردیبهشت سال جاری، گزارشی مبنی بر خراب شدن یک واحد مسکونی روستای دهنوسفلی بخش مرکزی شهرستان کوهرنگ به واحد دیسپچ اورژانس استان چهارمحال و بختیاری اعلام شد که بلافاصله دو آمبولانس از پایگاه‌های اورژانس چلگرد و دشت زرین برای نجات به محل حادثه اعزام شدند.

در بررسی‌های اولیه توسط کارشناسان عملیاتی اورژانس استان مشخص شد پنج نفر شامل پدر، مادر، مادربزرگ و دو کودک در این منزل مسکونی سکونت داشته‌اند که پس از انجام اقدامات درمانی مصدومین به بیمارستان منتقل شدند. متأسفانه دو کودک به علت وخامت حال و جراحت‌های ناشی از فرو ریختن آوار و سقف این منزل مسکونی قبل از رسیدن آمبولانس‌ها جان خود را از دست داده بودند.

کد خبر 575288

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.