۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۴
به چه کسانی یارانه تعلق نمی‌گیرد؟

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تنها یک دهک از جامعه شامل دریافت یارانه نخواهند شد و مردم مطمئن باشند، معوقات جاماندگان از یارانه اردیبهشت‌ماه هر زمان قطعی شد، پرداخت خواهد شد.

به گزارش ایمنا، محسن زنگنه در جلسه علنی امروز _یکشنبه، بیست‌وپنجم اردیبهشت‌ماه_ مجلس شورای اسلامی در تذکری اظهار کرد: اگر بر اساس اعتماد به مردم، همه افراد را مشمول یارانه معیشتی می‌کردیم ماهیانه تنها ۲,۵۰۰ میلیارد تومان به میزان پرداختی دولت اضافه می‌شد و در این صورت همه مردم از یارانه برخوردار می‌شدند.

نماینده مردم تربت حیدریه افزود: سامانه وزارت رفاه در پرداخت یارانه دارای اشکالات اساسی است و ما این روزها نارضایتی‌های مردم را در حوزه انتخابیه شاهد هستیم، اگر کل مردم را مشمول یارانه می‌کردیم و سپس به آنها پیامک ارسال می‌کردیم که از نظر این سامانه بر اساس درآمد، شما مشمول این طرح نمی‌شوید؛ هزینه‌ای که برای کشور ایجاد می‌شد حدود دو هزار میلیارد بود اما اکنون به واسطه اعتراضات، هم سرمایه اجتماعی کاهش یافته و هم نارضایتی‌ها نسبت به این طرح افزایش پیدا کرده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: از دولت می‌خواهیم این پیشنهاد را بررسی کند. از آنجایی که وزیر اقتصاد نیز در گفت‌وگوی تلفنی این موضوع را پذیرفتند از شما می‌خواهم در جلسات مشترک با سران قوا این را مطرح کنید.

در ادامه محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر زنگنه گفت: نمایندگان توجه داشته باشند و مردم نیز مطمئن باشند همان طور که دولت پیش‌تر اعلام کرد ۹ دهک شامل یارانه معیشتی می‌شود و پیش‌بینی‌های لازم برای آن انجام شده است؛ اعلام می‌کنیم همه افراد واجد شرایط که در مرحله اول یارانه شامل حال آنها نشده است، بدانند این کار به سرعت اصلاح خواهد شد.

رئیس مجلس با اشاره به جلسه روز گذشته سران قوا و در ادامه جلسه مشترک با رئیس جمهور گفت: شب گذشته به طور مفصل در جلسه با سران قوا و سپس با قرارگاه مسئول اجرای این طرح تا ساعات پایانی شب به میزبانی مجلس گفت‌وگو داشتیم. تنها یک دهک شامل دریافت یارانه نخواهند شد. و تنها در سقف پرداخت ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان تفاوت وجود دارد و مردم مطمئن باشند به سرعت کار انجام خواهد شد و معوقات اردیبهشت‌ماه هر زمان قطعی شد، پرداخت خواهد شد و هیچ نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

کد خبر 575133

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.