لزوم تسریع در پاسخ‌دهی به متقاضیان دریافت یارانه

معاون اول رئیس جمهور گفت: باید تدابیری اندیشیده شود تا پاسخ به درخواست و مطالبه کسانی که متقاضی دریافت یارانه نقدی هستند در اسرع وقت انجام شود تا زمان انتظار مردم برای دریافت پاسخ تا حد امکان کاهش پیدا کند.

به گزارش ایمنا، محمد مخبر ظهر امروز _شنبه، بیست‌وچهارم اردیبهشت‌ماه_ در جلسه ستاد تنظیم بازار، تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌ها در سطح بازار را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: نظارت‌ها باید به شکل محسوس انجام و حضور دولت در بازار احساس شود و مردم نسبت به نظارت بر بازار اطمینان پیدا کنند.

وی افزود: تقویت سامانه پاسخگویی ۱۲۴ وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز گامی پراهمیت برای ایجاد آرامش در جامعه است تا با سرعت هر چه بیشتر به موارد گران‌فروشی و تخلفات صورت گرفته در بازار رسیدگی شود.

معاون اول رئیس جمهور از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست بسترهای لازم را فراهم کند تا سامانه‌های پاسخگو به مردم نظیر سامانه هدفمندسازی یارانه‌ها، وزارت تعاون و تعزیرات تقویت شده و ضعف‌ها و اشکالات موجود در اسرع وقت مرتفع شود.

وی گفت: باید تدابیری اندیشیده شود تا پاسخ به درخواست و مطالبه کسانی که متقاضی دریافت یارانه نقدی هستند در اسرع وقت انجام شود تا زمان انتظار مردم برای دریافت پاسخ تا حد امکان کاهش پیدا کند.

مخبر با تاکید بر اینکه فراوانی کالا باید به‌نحوی باشد که کالاهای اساسی به سهولت در اختیار مردم قرار گیرد، گفت: وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صمت، تأمین و توزیع کالا را علاوه بر فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای، در خرده فروشی‌ها و فروشگاه‌های محله‌های شهری با جدیت در دستور کار قرار دهند.

وی بر لزوم استمرار اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف به مردم در خصوص طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها تاکید و در ادامه از همراهی خوب مردم با دولت برای اجرای این طرح بزرگ تقدیر کرد.

به گزارش ایمنا، در در جلسه ستاد تنظیم بازار که رئیس دفتر رئیس جمهور، وزرای صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، دادگستری، امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس سازمان صدا و سیما، سخنگوی دولت و استاندار تهران نیز حضور داشتند، گزارشی از آخرین وضعیت تأمین کالاهای اساسی و روند توزیع مرغ، تخم مرغ و روغن در سطح بازار ارائه شد.

در این نشست همچنین تصمیمات لازم برای فراوانی کالا در خرده فروشی‌ها و فروشگاه‌های محله‌های شهری در استان‌های مختلف کشور اتخاذ و مقرر شد نظارت و بازرسی‌ها برای مقابله با گران‌فروشی در سطح بازار تشدید شود.

در ادامه این جلسه پس از ارائه گزارش در خصوص افزایش قیمت نامتعارف کرایه‌های یکی از تاکسی‌های اینترنتی، مقرر شد سازمان تعزیرات این موضوع را بررسی و به طور جدی با تخلفات صورت گرفته برخورد شود.

منبع: ایسنا

کد خبر 575027

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.