برگزاری مانور ۲روزه بهداشت و درمان اضطراری در روستاهای فریدون‌شهر

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان با اشاره به برگزاری مانور دو روزه بهداشت و درمان اضطراری در فریدون‌شهر، گفت: تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری شامل پزشک، پرستار، ماما، تکنسین دارویی، کارشناس تغذیه، کارشناس روان‌شناسی و بهداشت محیط، ارتوپد فنی و مددکار، در دو روز خدمات خود را رایگان ارائه دادند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، «علی‌محمد هاشمی» با اشاره به برگزاری مانور دو روزه بهداشت و درمان اضطراری به مناسبت هفته هلال‌احمر و یکصدمین سالگرد تأسیس جمعیت هلال‌احمر در روستاهای چقا و چقیورت فریدون‌شهر، اظهار کرد: هدف از برگزاری این مانور، توان‌افزایی تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری و حفظ آمادگی تیم‌های امدادی در شرایط بحرانی است.

وی افزود: این مانور با رویکردهای بهداشتی و درمانی، توان‌بخشی، امدادی، فرهنگی و آموزشی به همت معاونت‌های بهداشت و درمان و توان‌بخشی، امداد و نجات، جوانان، داوطلبان و آموزش جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان ادامه داد: تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری شامل پزشک، پرستار، ماما، تکنسین دارویی، کارشناس تغذیه، کارشناس روان‌شناسی و بهداشت محیط، ارتوپد فنی و مددکار، در دو روز متوالی خدمات خود را به صورت رایگان به مردم منطقه ارائه دادند.

وی تصریح کرد: در جریان این مانور ۱۳۷ نفر از روستاییان از خدمات، ویزیت و داروی رایگان، ۲۶ نفر از خدمات مامایی، ۴۲ نفر از خدمات پرستاری، ۳۷ نفر از خدمات تغذیه، ۳۲ نفر از خدمات بهداشت روان، ۲۵ نفر از خدمات بهداشت محیط، ۵۲ نفر از خدمات ناهنجاری‌های اسکلتی و عضلانی و ۷۰ نفر از آموزش‌های کارگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهره‌مند شدند.

هاشمی اضافه کرد: همچنین ۸۵ نفر از آموزش‌های کارآفرینی، ۳۵ نفر از خدمات مشاوره و ۷۱۱ نفر از کودکان و نوجوانان از خدمات تیم‌های سحر (سفیران حمایت‌های روانی) شامل فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی و آموزش‌های پناه‌گیری و خروج ایمن، امداد و کمک‌های اولیه و آموزش‌های مذهبی و بهداشتی در هنگام حوادث بهره‌مند شدند.

وی خاطرنشان کرد: عملیات جست‌وجو و نجات، رهاسازی مصدوم فرضی توسط تیم واکنش سریع و فعالیت میدانی تیم سحر جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان از سایر برنامه‌های این مانور بود.

کد خبر 574843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.