۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۹
واردات خودرو قانونی شد+جزئیات

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واردات خودرو قانونی شده است، گفت: تمهیدات لازم برای ارتقای صنعت خودروی داخلی نیز اندیشیده شده است.

به گزارش ایمنا، «سیدنظام‌الدین موسوی» با اشاره به پیگیری‌های متعدد مجلس شورای اسلامی برای ایجاد مسیر واردات خودرو به خبرنگاران گفت: پس از چندین مرتبه رفت و برگشت مصوبه مجلس برای واردات خودرو در مجمع تشخیص مصلحت نظام، سرانجام این مصوبه نهایی شد و به‌زودی فرایند ابلاغ آن انجام می‌شود.‌

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس افزود: یکی از موضوعاتی که مجلس یازدهم از ابتدا دنبال کرد، موضوع خودرو بود؛ بنابراین طرح ساماندهی صنعت خودرو با اصلاحاتی در مجلس مصوب شد اما این مصوبه مهم، چندین مرتبه با مخالفت و ایراداتی مواجه شد؛ درنهایت با اصرار نمایندگان بر مصوبه خود و پیگیری‌های رئیس مجلس در مجمع تشخیص، این مصوبه نهایی شد.

وی تصریح کرد: این مصوبه به نحوی است که ضمن قانونی کردن واردات خودرو، تمهیدات لازم برای ارتقای تولید داخلی نیز در آن اندیشیده شده است.

موسوی خاطرنشان کرد: امیدوارم پس از ابلاغ، آئین‌نامه‌های این قانون در دولت نیز با سرعت تدوین و نهایی شود تا با واردات خودرو طبق این مصوبه مجلس و افزایش عرضه خودرو به بازار شاهد تعادل‌بخشی بازار و تأثیر آن بر ارتقای کیفیت خودروهای داخلی باشیم.‌

کد خبر 574605

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.