چرا از ابتدای فصل اشتباهات داوری به سود یک تیم است؟/خودمان هم از اعتراض کردن کلافه شده‌ایم

باشگاه پرسپولیس با انتشار بیانیه‌ای رسماً به اشتباهات داوری علیه این تیم در فصل جاری و روند مشکوک داوری‌ها به نفع یک تیم اعتراض کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، بیست‌وشش هفته از لیگ‌برتر فوتبال ایران می‌گذرد و فقط چهار هفته تا پایان فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰ باقی مانده است. تیم فوتبال استقلال تهران با ۶۰ امتیاز صدرنشین جدول رده‌بندی و تیم فوتبال پرسپولیس تهران نیز با ۵۴ امتیاز و شش‌امتیاز کمتر در تعقیب رقیب سنتی‌اش برای قهرمانی است.

اما ماجرایی که تمامی ندارد اعتراضات تیم‌ها به قضاوت داوران در هر بازی است و از تیم‌های بالای‌جدولی گرفته تا تیم‌های انتهای‌جدولی همه اعتقاد دارند حقشان در زمین مسابقه با سوت‌های اشتباه خورده شده است.

باشگاه پرسپولیس هم پس از ناکامی در شکست‌دادن ذوب‌آهن و دشت تنها یک‌امتیاز حالا که نتوانسته خودش را به استقلال نزدیک‌تر کند دست به بیانیه‌نوشتن کرده و به اعتراض در خصوص قضاوت داوران در بازی‌های لیگ روی‌آورده است.

بیانیه منتشرشده توسط باشگاه پرسپولیس به‌شرح زیر است:

بیست و شش هفته از فصل جاری لیگ برتر گذشته و اشتباهات داوری نه تنها کم نشده بلکه هر هفته بیشتر و تاثیرگذارتر شده و ماجرا جایی مشکوک و نگران‌کننده می‌شود که می‌بینیم یک تیم خاص دائماً از اشتباهات داوری سود برده و بقیه تیم‌ها مخصوصاً پرسپولیس اکثراً ضرر کرده‌اند.

در تصدیق و تأیید این ادعا همین بس که در طول فصل، باشگاه‌های مختلف پس از بازی‌شان با این تیم خاص از داوری شکایت و گله داشتند و بارها دیدیم و خواندیم که فلان تیم به خاطر قضاوت پر اشتباه داور در بازی با آن تیم خاص به کمیته داوران و فدراسیون فوتبال رسماً شکایت کرده است!

گواه دیگر نیز اظهارات رسمی کارشناسان داوری است که بعد از هر بازی درباره قضاوت داوران در بازی‌های این تیم صورت گرفته و مشخص کرده یک تیم تا چه حد از اشتباهات داوری سود برده است. هر چند با احترام به جامعه داوری باید گفت اشتباه داوری وقتی است که یک یا دو بار به نفع یک تیم خاص رخ می‌دهد نه از ابتدا تا انتهای فصل!

از توصیه عجیب یک کمک داور به گرفتن پنالتی (که فاصله ۳۰ متری تا صحنه داشت و دید مناسبی هم نداشت) گرفته تا حداقل ۶ پنالتی مشکوک دیگر به سود این تیم، عدم اخراج بازیکنان‌شان در بازی‌های مختلف و نگرفتن پنالتی حریفان مسائلی بود که تا دیروز وجود داشت.

دیروز هم عیناً همین اتفاقات افتاد. در بازی پرسپولیس داور از یک خطای پنالتی به راحتی گذشت، آفساید مهاجم پرسپولیس در حالت تک به تک به اشتباه اعلام شد و داور وقت اضافی هم برای بازی کم گرفت. از آن طرف در بازی آن تیم خاص داور خطای خطرناک بازیکن را کارت قرمز نداد و پنالتی حریف هم سوخت. واقعاً این سوال پیش می‌آید که چطور می‌شود هر هفته این همه هماهنگی در تصمیمات داوری به ضرر پرسپولیس و به نفع یک تیم خاص رخ می‌دهد؟ چگونه است که امید عالیشاه به خاطر تکل خطرناک کارت قرمز مستقیم می‌گیرد ولی بازیکن یک تیم خاص برای خطایی بدتر و خطرناک‌تر فقط کارت زرد؟

کمیته داوران و فدراسیون فوتبال نظارت و مدیریت‌شان را بیشتر کنند و اگر اشتباه می‌کنیم بگویند. ما منتظر پاسخ هستیم چرا که خیلی ضرر کرده‌ایم. خودمان هم کلافه‌ایم از این همه اشاره به اشتباهات داوری اما مگر این اشتباهات تمامی دارد؟ از اول فصل نگران این روند بوده‌ایم و هر هفته اظهارات کارشناسان ثابت می‌کند که نگرانی‌مان اشتباه نبوده است. ضعف داور دربی و اشتباهات علیه پرسپولیس در چند بازی مقابل پدیده، هوادار، نفت آبادان، آلومینیوم که باعث هدر رفتن امتیازات مهم شده با اعتراض باشگاه همراه شد ولی هیچ تغییری در این روند نمی‌بینیم. درخواست ما فقط و فقط اجرای عدالت است نه ذره‌ای بیشتر نه کمتر.

کد خبر 574242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.