برنده شدن در قرعه‌کشی سفر کربلا کلاهبرداری از آب درآمد

رئیس پلیس فتا استان اصفهان از دستگیری کلاهبرداری که به بهانه برنده شدن در قرعه‌کشی سفر کربلا پس از اخذ اطلاعات کارت حساب بانکی و رمز یک‌بارمصرف مردم اقدام به کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: درپی شکایت شهروندی مبنی بر اینکه شخص ناشناسی به بهانه برنده شدن در قرعه‌کشی سفر کربلا با وی تماس تلفنی برقرار کرده و با اقدامات فریبنده اقدام به کلاهبرداری کرده است، رسیدگی به موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت.

وی افزود: متهم با استفاده از ترفندهای فریبنده مالباخته را ترغیب به ارائه اطلاعات کارت‌بانکی جهت واریز کمک‌هزینه سفر زیارتی کربلا کرده و سپس اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب کرده است.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان درباره دستگیری متهم این پرونده تصریح کرد: در بررسی‌های پلیسی متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضائی به همراه تجهیزات و ادله‌های دیجیتالی به پلیس فتا دلالت داده شد.

وی ادامه داد: برای بهره‌مندی از جوایز مسابقات و قرعه‌کشی‌ها نیاز به واریز وجه نیست و از ارائه اطلاعات هویتی و حساب بانکی به افراد ناشناس خودداری نمائید، همچنین جهت دریافت جوایز و هدایا به روابط عمومی سازمان مربوطه به‌صورت حضوری مراجعه و از باز کردن لینک‌های ناشناس و جعلی در شبکه‌های اجتماعی و یا پیامک‌های دریافتی خودداری کنید.

سرهنگ مرتضوی گفت: شهروندان می‌توانند تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

کد خبر 574202

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.