۵نیروگاه خورشیدی در لنجان افتتاح و به بهره‌برداری رسید

نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: به‌همت بسیج سازندگی شهرستان لنجان ۵نیروگاه خورشیدی ۵کیلووات با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال برای تولید برق خانگی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایمنا، «حسین رجایی» در حاشیه افتتاح پنج واحد تولید برق ۵ کیلووات در شهرستان لنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از زیرساخت‌های مهمی که سبب توسعه و پیشرفت کشور می‌شود، پرداختن به زیرساخت‌های حوزه انرژی است که شرایط لازم را جهت افزایش تولید و رشد اقتصادی فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه نبود زیرساخت‌های انرژی در بعضی موارد مانع توسعه می‌شود، افزود: طی سال‌های اخیر مجموعه‌های صنعتی در استان اصفهان و شهرستان لنجان توسعه بسیار خوبی داشته؛ اما چنان که باید، زیرساخت‌های لازم در حوزه مباحث زیربنایی برای توسعه صنایع پرداخته نشده است؛ درحالی‌که اگر انرژی نباشد توسعه‌ای نیز اتفاق نخواهد افتاد.

نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از این ارکان مهم در توسعه صنایع بحث برق به عنوان یکی از انرژی‌های اصلی در حوزه تولید است که متأسفانه به آن توجه چندانی نشده بود؛ این در حالی است که اگر نتوانیم این زیرساخت‌های انرژی را تأمین کنیم، قطعاً با محدودیت توسعه مواجه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه امروز بسیج سازندگی در راستای احیای واحدهای خرد و کوچک در زمینه پنل‌های خورشیدی سرمایه‌گذاری کرده است، ادامه داد: به همت بسیج سازندگی شهرستان لنجان امروز شاهد افتتاح ۵ نیروگاه خورشیدی ۵ کیلووات با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای تولید برق خانگی هستیم که کمک شایانی به تولید انرژی در واحدهای کوچک خواهد داشت.

رجایی عنوان کرد: احداث نیروگاه خورشیدی ۵ کیلووات علاوه بر کاهش مصرف برق مزایایی بسیاری همچون افزایش در آمد خانوار و جلوگیری از قطع برق در زمان قطع احتمالی برق در بهار و تابستان به همراه خواهد داشت و زمینه ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه صنایع و واحدهای خرد و کوچک را رقم خواهد زد.

وی با بیان اینکه نیروگاه‌های پنل خورشیدی با تسهیلات کم‌بهره ایجاد می‌شود، خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی با هدف توسعه نیروگاه خورشیدی ۵ کیلووات تسهیلات بسیار مناسبی را در اختیار شهروندان قرار خواهد داد؛ از این رو شهروندانی که تمایل به سرمایه‌گذاری در این حوزه دارند، می‌توانند در این طرح مشارکت کنند.

کد خبر 573883

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.