هیچ مصوبه فرهنگی سفرهای استانی نباید روی زمین بماند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نباید اجازه دهیم که هیچ مصوبه فرهنگی سفرهای استانی، بدون پیگیری رها شود و تعامل جدی و روشن با بخش‌های مختلف استان‌ها در این خصوص اهمیت بالایی دارد.

به گزارش ایمنا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی در اولین روز همایش سراسری مدیران کل ارشاد استان‌ها اظهار کرد: دولت با گفتمان انقلابی و شفاف در حوزه فرهنگ وارد عرصه شده است و نهایت تلاشمان را به کار خواهیم گرفت تا تحولات رو به رشدی در عرصه مدیریت فرهنگی کشور رخ دهد و مدیریت فرهنگی کشور در فضایی روشن در مسیر خود استوار بماند.

وی با اشاره به نقش مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها در تعالی فرهنگی کشور اضافه کرد: نباید فراموش شود که مدیران کل ارشاد استان‌ها نماینده گفتمان فرهنگی حاکم بر دولت هستند و باید نقش تعیین کننده و جریان‌ساز در حوزه فرهنگ استان ایفا کنند و از بینشی انقلابی و تحول‌گرایانه برخوردار باشند.

وزیر فرهنگ ادامه داد: مدیران کل ارشاد استان‌ها باید بتوانند با برنامه‌ریزی مدون پایه‌های فرهنگی استان را ارتقا دهند و با قدرت از جریان فرهنگی انقلاب و اندیشه‌های مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) دفاع کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: ما همگی سربازان رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ هستیم و باید نهایت تلاشمان را انجام دهیم که اندیشه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری را عملیاتی کنیم، زیرا ایشان مرزبندی روشنی در حوزه فرهنگ دارند که با برنامه‌ریزی و همت می‌توان اندیشه‌های ایشان را در حوزه فرهنگ عملیاتی کرد.

وی افزود: حدود ۷۰ مأموریت سند تحول دولت بر عهده وزارت ارشاد است و از آنجا که باید نسبت به این سند تعهد داشته باشیم، مدیران کل ارشاد استان‌ها باید به اجرای آن اهتمام جدی داشته باشند.

وزیر ارشاد همچنین با اشاره به اهمیت برپایی منظم نشست‌های شورای فرهنگ عمومی تصریح کرد: برپایی بدون وقفه و منظم این نشست‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است، زیرا شورای فرهنگ عمومی پیشانی فعالیت‌های فرهنگی استان‌ها محسوب می‌شود. مدیران نباید از نشست‌های کارگروه تخصصی فرهنگی استان‌ها هم غافل شوند، زیرا تقویت این کارگروه‌ها اتفاقات روشنی در حوزه فرهنگ و هنر استان‌ها رقم خواهد زد.

وی گفت: به تعامل جدی و روشن میان مدیران کل ارشاد در استان‌ها با مسئولان بخش‌های مختلف استان اعتقاد ویژه دارم و این مسئله می‌تواند به پیشبرد اهداف متعالی فرهنگی کشور کمک و از سوی دیگر به روند پیگیری اجرای مصوبات فرهنگی سفرهای استانی کمک شایانی کند، زیرا نباید اجازه دهیم هیچ مصوبه فرهنگی سفرهای استانی روی زمین بماند.

به گزارش ایمنا، همایش سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها صبح امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در باغ زیبای وزارت ارشاد آغاز به کار کرد و تا ظهر سه‌شنبه ادامه خواهد داشت.

کد خبر 573656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.