۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۳
نان سنتی تا پایان سال گران نمی‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با زیرساختی که دولت طراحی کرده، تا پایان سال جاری قیمت نان سنتی برای مردم هیچ‌گونه افزایشی نخواهد داشت.

به گزارش ایمنا، سیداحسان خاندوزی درباره ضرورت تغییر نحوه پرداخت یارانه کالاهای اساسی اظهار کرد: روزانه بیش از هزار میلیارد تومان یارانه کالاهای اساسی به جیب مردم ایران نمی‌رود، بلکه به جیب واردکنندگان می‌رود و بخش زیادی از محصولات به شکل قاچاق از کشور خارج می‌شود.

وی ادامه داد: بنابراین بخش زیادی از یارانه کالاهای اساسی به جیب همسایگان می‌رود و در سال گذشته ۳۳ درصد ارزش وزنی واردات کالاهای اساسی داشتیم که نشان‌دهنده قاچاق آن به خارج است چون مصرف مردم این‌قدر افزایش نیافته است.

وزیر اقتصاد یارانه ضد تولید را مشکل دیگر سیاست ارزی فعلی دانست و افزود: با جنگ اوکراین وضعیت تجارت کالاهای اساسی هم بغرنج شد و قیمت گندم و روغن به شدت افزایش یافت و موجب شد قیمت کالاهای اساسی در ایران به یک‌دهم قیمت در کشورهای همسایه کاهش یابد که موجب قاچاق به خارج می‌شد.

خاندوزی درباره افزایش قیمت نان گفت: با زیرساختی که دولت طراحی کرده، تا پایان سال جاری قیمت نان سنتی برای مردم هیچ‌گونه افزایشی نخواهد داشت با وجود اینکه قیمت آرد اصلاح خواهد شد، تا جلوی قاچاق گرفته شود. اما تأکید می‌کنم که با زیر ساخت بانکی دیده شده، قیمت پرداختی نان برای مردم افزایش نخواهد یافت.

منبع: برنا

کد خبر 572844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.