آمازون دیگر به کرونایی‌ها مرخصی با حقوق نمی‌دهد

آمازون به کارکنان خود در ایالات متحده اعلام کرد دیگر به آنان در صورت ابتلا به کرونا مرخصی با حقوق نمی دهد و به این سیاست از دوم ماه مه پایان خواهد داد.

به گزارش ایمنا، به دنبال عرضه انواع واکسن‌های کووید -۱۹ و صدور دستورالعمل‌های بازنگری شده از سوی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده آمازون نیز اعلام کرده دیگر به افراد مبتلا به کرونا مرخصی با حقوق نمی‌دهد.

آمازون تصریح کرده کارکنان مستقر در ایالات متحده پس از تشخیص تأیید شده ابتلاء به کووید -۱۹، تنها مجاز به پنج روز مرخصی بدون حقوق خواهند بود.

این شرکت با اشاره به کاهش پایدار همه‌گیری کرونا، در دسترس بودن واکسن‌ها و درمان‌ها، و دستورالعمل‌های بهداشت عمومی به‌روز، گفت: «ما می‌توانیم به‌طور ایمن به سیاست‌های پیش از شیوع کرونا برگردیم.

این تغییرات در میان جریانی از چالش‌ها برای آمازون پس از تلاش‌های اخیر برای تشکیل اتحادیه‌های کارگری رخ می‌دهد. در ماه آوریل، کارگران انبار بزرگ این شرکت در شهر نیویورک به تشکیل اولین اتحادیه رأی دادند.

روز شنبه، آمازون اعلام کرد اطلاع رسانی در زمینه موارد مثبت ابتلاء به کرونا را در این شرکت متوقف می‌کند، مگر اینکه طبق قانون الزامی باشد، و همچنین تلاش‌هایی برای تشویق کارکنان خود به واکسیناسیون انجام می‌دهد.

منبع: فارس

کد خبر 572198

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.