افزایش ۷۴درصدی سرمایه‌گذاری اکتشافی ایمیدرو در سال۱۴۰۰

مدیر اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: میزان سرمایه‌گذاری اکتشافی این سازمان در سال۱۴۰۰ حدود ۷۴درصد رشد یافت.

به گزارش ایمنا و به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، احمد فتاحی اظهار کرد: در سال گذشته، چهار هزار و ۷۲۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال توسط ایمیدرو و شرکت‌های تابعه سرمایه‌گذاری اکتشافی شد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، دو هزار و ۷۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال بود.

وی اضافه کرد: از این میزان سرمایه‌گذاری، دو هزار و ۷۱۶ میلیارد ریال توسط شرکت مس، یک هزار و ۶۷۳ میلیارد ریال از سوی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، ۱۵۹ میلیارد ریال توسط شرکت آلومینای ایران، ۱۴۳ میلیارد ریال طرح از سوی توانمندسازی اکتشاف ایمیدرو، ۱۰.۳ میلیارد ریال توسط طرح عناصر نادر خاکی و نیز ۲۰.۵ میلیارد ریال از سوی مجتمع سنگ‌آهن سنگان انجام شد.

افزایش ۳۰ درصدی حفاری اکتشافی ایمیدرو

مدیر اکتشاف ایمیدرو با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی حفاری اکتشافی این سازمان گفت: ایمیدرو و شرکت‌های تابعه طی ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۰، حدود ۲۲۱ هزار و ۶۰۰ متر حفاری اکتشافی انجام داد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۱۶۹ هزار و ۸۰۰ متر بود.

فتاحی ادامه داد: در سال گذشته، ۱۸۹ هزار و ۴۳۲ مورد نمونه برداری و آنالیز، ۱۷ هزار و ۷۳۴ متر مکعب حفر ترانشه، چاهک و سکوسازی حفاری، ۲۲۴ هزار و ۱۷۱ نقطه ژئوفیزیک، ۵۸ هزار و ۸۸۰ نمونه ژئوشیمی و تهیه ۱۹۱۳ کیلومتر مربع نقشه زمین شناسی به مقیاس ۲۰۰۰۰: ۱، ۵۰۰۰: ۱ و ۱۰۰۰: ۱ انجام شد.

کد خبر 571879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.