نیاز ۱۵میلیارد تومانی کاشان جهت کنترل سیلاب در رودخانه‌ها

مدیرکل منابع طبیعی استان اصفهان در دیدار با فرماندار کاشان گفت: برای تکمیل آبخیزداری رودخانه حیدر در محدوده بلوار امام رضا (ع) و ناجی‌آباد نیاز به ۱۵میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، «محمدعلی کاظمی» امروز چهارشنبه _سی‌ویکم فروردین‌ماه_ در دیدار با فرماندار کاشان با اشاره به اهمیت تکمیل آبخیزداری شهرستان کاشان، اظهار کرد: یکی از رودخانه‌هایی که به دلیل شیب زیاد، بخش ناجی‌آباد و بلوار امام رضا (ع) را مورد خسارت فراوان قرار داده، رودخانه حیدر است؛ برای تکمیل آبخیزداری رودخانه حیدر در محدوده بلوار امام رضا (ع) و ناجی‌آباد نیاز به ۱۵ میلیارد تومان اعتبار است.

وی افزود: شهرداری کاشان، طراحی ویژه‌ای به منظور تکمیل آبخیزداری این پروژه انجام داده است که برای اجرا به دو بند ۵۰۰ مترمربعی با گنجایش هر کدام ۱۰۰ هزارمتر مکعب آب سیلاب نیاز است.

مدیرکل منابع طبیعی استان اصفهان از برداشت چهارتن باریجه در روستای مرق و نشلج خبر داد و تصریح کرد: مساحت حوضه آبریز منطقه کاشان افزون بر ۱۰ هزار کیلومترمربع شامل ۱۶ زیرحوضه است که از شمال غرب (رودخانه شوراب) تا جنوب شرق (رودخانه تتماج) ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه طی سال گذشته چهار تن باریجه از سطح مراتع شهرستان کاشان برداشت شده است، ادامه داد: این میزان باریجه از سطح ۳۵۰ هکتار به ارزش ریالی ۳۵۰ میلیارد ریال برداشت شده است.

کاظمی تصریح کرد: از این گیاه در تولید دارو، ساخت عطر، ادکلن و چسب الماس استفاده می‌شود و از جمله مواردی است که در سایر کشورها مورد مصرف قرار می‌گیرد.

کد خبر 569726

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.