اطلاعیه کمیته انضباطی قبل از فینال و رده‌بندی لیگ بسکتبال

کمیته انضباطی و امور حقوقی فدراسیون بسکتبال با توجه به درپیش‌بودن مرحله نهایی لیگ برتر بسکتبال کشور با انتشار اطلاعیه‌ای، حساسیت و اهمیت رقابت تیم‌ها را مورد توجه قرار داد و به ایجاد بستر ‌و فضای فرهنگی در مسابقات پیش رو تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کمیته انضباطی و امور حقوقی فدراسیون بسکتبال قبال از رقابت‌های حساس فینال و رده‌بندی، اطلاعیه‌ای صادر کرد که به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

«با صلوات بر حضرت محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، به اطلاع کلیه بازیکنان، مربیان، کادر فنی و اعضای باشگاه‌ها و تیم‌های شرکت کننده در مسابقات لیگ می‌رساند نظر به ضرورت و اهمیت حفظ استقلال و بی‌طرفی داوران و حمایت همه جانبه از جایگاه آن‌ها و کمیته داوران، کلیه اعضای لیگ مکلف هستند از هرگونه اظهارنظر مداخله‌جویانه در فضای مجازی، جراید و فضای حقیقی و رسانه‌ای که منتهی به تضعیف داوران و تسری حواشی باشد اجتناب نموده تا از این طریق در بهبود کیفیت تصمیمات و استقلال آرا داوران، همکاری همه جانبه حاصل شود.

در غیر این صورت و با مشاهده و گزارش هر گونه موارد، با خاطیان و متخلفان در کمیته انضباطی فدراسیون طبق قوانین و مقررات برخورد لازم به عمل خواهد آمد.

خاطرنشان می‌گردد مسئولیت انتشار اخبار توسط کانون‌های هواداری و امثالهم که منتسب به تیم‌ها و باشگاه‌ها می‌باشند، نیز بر عهده باشگاه یا تیم مربوطه است و در صورت مشاهده موضوع در کمیته انضباطی بررسی و با تیم یا باشگاه تحت حمایت برخورد خواهد شد.

در صورتی که تیمی ادعا کند که کانون هواداری یا سایت یا پایگاه خبری در فضای مجازی مربوطه متعلق به تیم نیست از این رو مدیرعامل باشگاه مزبور می‌بایست از طریق مراجع قضائی و انتظامی نسبت به انحلال کانون یا سایت مزبور اقدام نماید.»

کد خبر 569312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.