سپاهان به‌دنبال شکستن طلسم مقابل عربستانی‌ها+جدول

تیم فوتبال سپاهان در حالی به مصاف التعاون عربستان می‌رود که در دوره‌های اخیر، نتایج خوبی مقابل تیم‌های این کشور نگرفته است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، تیم فوتبال سپاهان در تاریخ رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا تاکنون ۲۶ بار برابر رقبایی از کشور عربستان قرار گرفته که عملکردش در این دیدارها ۱۱ پیروزی، ۱۰ شکست و پنج تساوی بوده است. سپاهان در این ۲۶ رویارویی ۲۹ گل به ثمر رسانده و ۴۰ بار دروازه‌اش مقابل رقبای سعودی باز شده است.

الاتحاد، الشباب، الاتفاق، الهلال، الاهلی و النصر رقبای عربستانی سپاهان در دوره‌های گذشته بوده‌اند و التعاون که سپاهان فردا برابر آن صف‌آرایی می‌کند، جدیدترین رقیب عربستانی زردپوشان به شمار می‌رود. در بین تیم‌های عربستانی، سپاهان بهترین نتایج را برابر الشباب با چهار پیروزی و دو تساوی از شش بازی داشته و ضعیف‌ترین نتایج را برابر الاهلی با یک برد، سه شکست و دو تساوی و النصر با دو شکست ثبت کرده است.

گفتنی است سپاهان در پنج رویارویی اخیر مقابل تیم‌های عربستانی شکست خورده است و آخرین برد این تیم مقابل رقیبی عربستانی به پیروزی سه بر دو مقابل الهلال در ورزشگاه فولادشهر در بیست‌ویکم اسفندماه سال ۹۲ بازمی‌گردد. سپاهان از آن بازی تا کنون در پنج دیدار متوالی مقابل الهلال، الاتحاد (دوبار) و النصر (دوبار) شکست خورده و بازی فردا، فرصت خوبی است که این طلسم عجیب برای سپاهان شکسته شود.

محمود کریمی، مهدی سیدصالحی و جواهیر سوکای هر کدام با به ثمر رساندن سه گل برابر حریفان عربستانی، بهترین گلزنان سپاهان در این تقابل‌ها بوده‌اند.

آمار و ارقام تقابل سپاهان با تیم‌های عربستانی به شرح زیر است:

سپاهان به دنبال شکستن طلسم مقابل عربستانی‌ها+جدول

کد خبر 568130

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.