رشد ۱۸۸ درصدی پرداخت تسهیلات مسکن روستایی در ۶ ماه گذشته

از ابتدای شهریورماه سال ۱۴۰۰ تا پایان سال گذشته، تعداد تسهیلات مسکن روستایی پرداختی به متقاضیان ۱۸۸درصد رشد داشت و از ۱۶ فقره به ۳۰ هزار و ۱۷۲ فقره رسید.

به گزارش ایمنا و به نقل از بانک مرکزی، در راستای اجرای قانون جهش تولید مسکن و حمایت از طرح‌های مسکن روستایی، موضوع تخصیص سهمیه ۲۰۰ هزار فقره تسهیلات مسکن روستایی به بانک‌های عامل مربوطه ابلاغ شده است.

براساس آمار اعلامی از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان نهاد متولی تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، از زمان شروع دولت سیزدهم و از تاریخ اول شهریورماه ۱۴۰۰ تا پایان سال تعداد قراردادهای منعقد شده توسط بانک‌های عامل بابت تسهیلات مسکن روستایی از پنج هزار و ۶۵۹ فقره به ۸۲ هزار و ۹۸۵ فقره و تعداد تسهیلات پرداختی به متقاضیان از ۱۶ فقره به ۳۰ هزار و ۱۷۲ فقره رسیده است.

براین اساس در بازه زمانی مزبور بیش از ۴۳ هزار و ۵۲۳ میلیارد ریال تسهیلات بانکی از سوی بانک‌های عامل به متقاضیان مسکن روستایی اعطا شده است. بنابراین طبق آمار در دولت جدید، نه تنها اعطای تسهیلات مزبور متوقف نشده، بلکه نسبت به پنج ماهه ابتدای سال ۱۴۰۰ سرعت بیشتری نیز داشته است.

در جهت حمایت هرچه بیشتر از متقاضیان تسهیلات نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، بانک مرکزی موضوع افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن روستایی (وفق مصوبه شورای عالی مسکن) به مبلغ دو میلیارد ریال را به بانک‌های عامل ابلاغ کرد، تا در صورت اخذ ضمانت‌نامه لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور تسهیلات به صورت یارانه‌ای و با تضمین دولت (با اخذ وثیقه زنجیره‌ای) از سوی بانک‌های عامل به متقاضیان تسهیلات مزبور اعطا شود.‌

کد خبر 567616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.