درخواست تعطیلی مدارس برخی شهرها برای فردا به دلیل آلودگی هوا

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با هشدار آلودگی هوای شدید در نقاطی از کشور که دچار طوفان و گرد و غبار شده‌اند، گفت: با توجه به تداوم این شرایط جوی تا فردا در مناطقی از جمله تهران، خوزستان و… وزارت بهداشت درخواست می‌کند تا مدارس فردا (بیستم فروردین) به صورت غیرحضوری و مجازی فعال باشند.

به گزارش ایمنا به نقل از وزارت بهداشت، عباس شاهسونی با اشاره به شرایط خطرناک آلودگی هوا در برخی استان‌ها و پایتخت، اظهار کرد: به علت ورود طوفان گرد و غبار به تهران و شهرهای غربی و شمال غربی کشور، افرادی شامل سالمندان، بیماران قلبی- عروقی، کودکان و… حساس شمرده می‌شوند و باید احتیاط کنند.

وی افزود: بر اساس دستورالعمل توصیه شده مبتلایان به بیماری‌های ریوی، قلبی، سالمندان و کودکان از منزل خارج نشوند و فعالیت‌های خود را به حداقل برسانند. سایر افراد نیز باید از فعالیت‌های طولانی و سنگین و ورزش در خارج از منزل خودداری کنند همچنین تعطیلی فعالیت‌های ورزشی در فضای باز تا فردا نیز الزامی است.

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت اظهار کرد: وجود چنین شرایط جوی سبب افرایش بیماری‌های قلبی، ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان می‌شود همچنین افزایش شدید علائم تنفسی در کل جمعیت نیز اتفاق خواهد افتاد. شاخص فعلی هوا بیش از ۳۰۰ است و این اخطاری جدی برای سلامت انسان‌ها است. باید بدانیم که تمام افراد جامعه تحت تأثیر آثار این آلودگی هوا خواهند بود.

وی تاکید کرد: با توجه به تداوم شرایط جوی تا فردا در مناطقی از جمله تهران، خوزستان و… وزارت بهداشت درخواست می‌کند تا مدارس فردا (شنبه بیستم فروردین) به صورت غیرحضوری و مجازی فعال باشند.

کد خبر 566931

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.