آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۱۹ فروردین؛ بدون فوتی و ۲۶ ابتلای جدید

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

سیدعلی درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز - جمعه نوزدهم فروردین - اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ١١٠ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ١۶ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۲۶ نفر مثبت قطعی شد که ١٩ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و هفت نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، گفت: اکنون ٧٧ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۶١ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

️درخشان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری کماکان یک هزار و ٨۴٣ نفر است.

وی ادامه داد: اکنون ١٠ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

درخشان اظهار کرد: اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان‌های بروجن و کیار در وضعیت قرمز، شهرستان‌های اردل، بن، سامان و شهرکرد در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های خانمیرزا، فارسان، کوهرنگ و لردگان در وضعیت زرد هستند.

کد خبر 566861

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.