وزیر راه: ۷۰ درصد اراضی نهضت ملی مسکن تامین شد

وزیر راه و شهرسازی با اعلام تامین ۷۰ درصد اراضی ساخت نهضت ملی مسکن از محل زمین‌های متعلق به وزارت راه، گفت: انتظار می‌رود که سایر وزارتخانه‌ها و ارگان‌ها در تامین اراضی برای اجرای مسکن، همکاری بیشتری با وزارت راه و شهرسازی داشته باشند.

به گزارش ایمنا و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «رستم قاسمی» در نشست با اعضای کمیسیون عمران مجلس ضمن تشکر از نمایندگان مجلس برای اصلاح و تصویب بودجه ۱۴۰۱ در جهت تقویت وزارت راه و شهرسازی با تشریح فعالیت‌های حوزه مسکن، اظهار کرد: اکنون نزدیک به دو میلیون و ۴۰۰ هزار واحد زمین آماده آغاز عملیات اجرایی است که با این میزان زمینی که آماده شده به همراه آغاز عملیات اجرایی بیش از ۸۸۰ هزار واحد مسکونی، بیش از ۷۰ درصد اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن تأمین شده است.

وی توضیح داد: بر اساس آمار عملیات اجرایی ۸۸۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن آغاز شده است؛ همچنین حدود ۳۲۰ هزار واحد نیز وارد عملیات اجرایی شده که مجموع آن‌ها بالای یک میلیون در سطح کشور است.

وزیر اره و شهرسازی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های وزارت راه و شهرسازی در شش ماهه امسال، سهم اجرای طرح نهضت ملی مسکن به دو میلیون واحد مسکونی می‌رسد؛ با این حساب، تلاش خواهد شد تا در زمان‌بندی اعلام شده، واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی احداث و تکمیل شود.

لزوم همکاری سایر وزارتخانه‌ها در تأمین زمین نهضت ملی مسکن

قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود، تشکیل بانک زمین در وزارت راه و شهرسازی را از جمله اقدامات مناسب ارزیابی کرد و گفت: بخش عمده اراضی تأمین شده طرح نهضت ملی مسکن از اراضی متعلق به وزارت راه و شهرسازی است و انتظار می‌رود تا سایر وزارتخانه‌ها و ارگان‌ها در تأمین اراضی برای اجرای مسکن همکاری بیشتری با وزارت راه و شهرسازی داشته باشند.

وی افزود: ایجاد شهرها و شهرک‌های جدید از دیگر برنامه‌هایی است که وزارت راه و شهرسازی در دستور کار قرار دارد، در همین خصوص نیز حدود ۳۰ شهرک جدید در مراحل تغییر کاربری هستند و به‌زودی ایجاد خواهند شد.

وزیر راه و شهرسازی، تکمیل و واگذاری واحدهای مسکونی باقی‌مانده مسکن مهر را بیش از ۲۰۰ هزار واحد برشمرد و فعالیت برای اتمام این واحدها را یادآوری کرد.

کد خبر 566444

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.