هوای اصفهان سالم است/۳ ایستگاه در وضعیت نارنجی

کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _چهارشنبه هفدهم فروردین‌ماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرارگرفتن روی شاخص ۷۸ در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _چهارشنبه هفدهم فروردین‌ماه_ در ساعت منتهی به ۹ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۷۸ در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

ایستگاه استانداری اصفهان با شاخص ۱۰۲، انقلاب با شاخص ۱۰۶ و خرازی با شاخص ۱۳۰ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارد.

ایستگاه احمدآباد با شاخص ۷۴، باهنر با شاخص ۸۶، پروین با شاخص ۷۹، جی با شاخص ۶۲، رودکی با شاخص ۷۶، رهنان با شاخص ۷۱، فرشادی با شاخص ۶۰، فیض با شاخص ۶۷، کاوه با شاخص ۶۹، و ورزشگاه میثاق با شاخص ۷۰ در وضعیت هوای سالم (زرد) است و دستگاه سنجش کیفیت هوا اکنون در ایستگاه میرزاطاهر با شاخص ۳۷ در وضعیت هوای پاک (سبز) است.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های خواجو، باغ غدیر و دانشگاه فعال نیست.

در حال حاضر ایستگاه‌های فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز شهر اصفهان، مبارکه، شاهین‌شهر و سجزی است؛ شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر با قرار گرفتن روی عدد ۷۵ و مبارکه با شاخص ۷۹ در وضعیت هوای سالم (زرد) و سجزی با شاخص ۱۱۶ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک است.

کد خبر 566351

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.