مراسم گرمی همراه با یک مهمان از اوکراین

در مراسم اهدای جوایز گرمی «جان باتیست» خواننده آمریکایی برنده جایزه بهترین آلبوم سال شد و گروه دونفره «سیلک سونیک» نیز دو مورد از جوایز اصلی گرمی را کسب کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، «باتیست» که رهبر گروه موسیقی در «برنامه آخر شب با استفن کولبرت‌» است، در مجموع پنج جایزه از جمله جایزه بهترین آلبوم سال، بزرگ‌ترین جایزه شب گذشته را برای آلبوم جاز «ما هستیم» که با الهام از جنبش «جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد» خلق شده است را به خود اختصاص داد.

از دیگر جوایز این خواننده می‌توان به جایزه بهترین ویدئو موسیقی و جایزه آهنگسازی و تنظیم موسیقی‌های انیمیشن «روح» اشاره کرد. گروه «سیلک سونیک» شامل «برونو مارس» و «اندرسون پاک» جوایز بهترین آهنگ و بهترین رکورد سال را برای آهنگ «در را باز بگذار» به‌دست آوردند.

«اولیویا رودریگو» خواننده ۱۹ ساله آمریکایی نیز در مجموع سه جایزه از جمله جایزه بهترین خواننده جدید را به خود اختصاص داد. در اواسط مراسم نیز پیام ویدئویی «ولودیمیر زلنسکی» پخش شد که در آن لذت و خوشی حاصل از موسیقی را نقطه مقابل ویرانی‌های ناشی از حمله روسیه به اوکراین دانست.

«زلنسکی» در پیام خود اظهار کرد: «چه چیزی متضاد موسیقی است؟ سکوت شهرهای ویران‌شده و مردم کشته‌شده، جای این سکوت را با موسیقی پر کنید، از هر روشی که می‌توانید از ما حمایت کنید. از هر روشی به جز سکوت.»

مراسم جوایز گرمی به دلیل افزایش آمار ابتلا به ویروس کرونا در ماه ژانویه به تعویق افتاد و محل برگزاری آن از لس‌آنجلس به لاس‌وگاس تغییر کرد.

کد خبر 565943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.