آمادگی ۵ پارک جنگلی زنجان برای پذیرایی از شهروندان در روز طبیعت

سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری زنجان گفت: شهر زنجان با دارا بودن پنج پارک جنگلی و در مقیاس شهری (بوستان‌های ملت، گلستان، ارم، خانه بوران و زنجان‌کوه) و بیش از ۱۰۰ پارک درون شهری آماده ارائه خدمات به همشهریان عزیز در روز آشتی با طبیعت است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، محمد فیلو، امروز -۱۳ فروردین‌ماه- در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بهره بردن از طبیعت و پدیده‌های طبیعی حق انسان است اما نباید وظیفه خود در قبال طبیعت که شامل توسعه، عمران و آبادانی آن است و حفاظت از طبیعت را، فراموش کند. شهر زنجان با دارا بودن پنج پارک جنگلی و در مقیاس شهری (بوستان‌های ملت، گلستان، ارم، خانه بوران و زنجان‌کوه) و بیش از ۱۰۰ پارک درون‌شهری آماده ارائه خدمات به همشهریان عزیز در روز آشتی با طبیعت است.

وی افزود: در همین راستا منظور تمهیدات مختلفی شامل فضاسازی و گلکاری، نظافت و رسیدگی به سطوح فضای سبز، تجهیز و سرویس بخش‌های خدماتی پارک‌ها (آبخوری‌ها، سرویس‌های بهداشتی، سطل‌های زباله)، تهیه هیزم و توزیع آن در مبادی‌های خروجی شهر در بین مردم و نصب بنرهای اطلاع‌رسانی برای روز طبیعت در زنجان در نظر گرفته شده است.

سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری زنجان گفت: متناسب با مقیاس پارک‌ها، از نیروهای فضای سبز برای ارائه خدمات استفاده می‌شود، از همین‌رو از همشهریان و گردشگران عزیز تقاضا می‌شود با اجتناب از روشن کردن آتش در محل‌های نامناسب، شکستن شاخه‌های درختان و با رعایت جوانب زیست‌محیطی و نریختن زباله با سبزبانان همکاری داشته و همیار طبیعت باشند.

کد خبر 565469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.