تیم هندبال ساحلی ایران قهرمان آسیا شد/ صعود به مسابقات جهانی

هشتمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان بزرگسال آسیا در تهران با قهرمانی تیم ایران و کسب سهمیه دیدارهای جهانی پایان یافت. 

به گزارش ایمنا، هشتمین دوره مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی مردان آسیا و دومین دوره مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی نوجوانان آسیا با حضور شش تیم از دوم فروردین در تهران آغاز و تا هشتم فروردین ماه ۱۴۰۰ پیگیری شد.

عصر امروز دوشنبه تیم هندبال مردان ایران برابر قطر با نتیجه دو بر صفر و در ضربات پنالتی به برتری رسید و با این پیروزی عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کرد.

هندبالیست‌های ساحلی ایران با این قهرمانی به عنوان تیم اول قاره آسیا جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را هم بدست آوردند. این سومین حضور تیم هندبال ساحلی مردان در این رویداد است. ایران قبلاً در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ نیز سهمیه جهانی گرفته بودند.

سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان تماشاگر ویژه این دیدار بود.

در کنار رقابت‌های مردان، دومین دوره مسابقات نوجوان پسر آسیا هم برگزار شد که تیم ایران هم با قهرمانی در این رویداد سهمیه دیدارهای جهانی را کسب کرد.

دو تیم برتر مسابقات بزرگسالان و دو تیم برتر مسابقات نوجوانان جواز حضور در مسابقات جهانی هندبال ساحلی که در ماه ژوئن در یونان برگزار می‌شود را کسب کردند.

منبع: مهر
کد خبر 564426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.