دارت، فوتبال دستی و ایرهاکی؛ ۳ ورزش مهیج برای اوقات فراغت

تجربه‌کردن چالش‌های زندگی بدون وجود زنگ تفریح، کاری‌ست که از دست هیچ‌کسی برنمی‌آید.

مسافرت یا سپری‌کردن اوقات فراغت در کنار خانواده و دوستان، تنها راه نجات آن تعدادی است که بیشتر روزهای سال را در محل کار یا ترافیک می‌گذرانند. به قول جان سی.مکسول، نویسنده‌ی آمریکایی، «خانواده و دوستان، دو عدد از بزرگ‌ترین تسهیل‌کنندگان خوشبختی هستند.»

از آن جایی که تعداد این افراد کم نیست، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که شما نیز یکی از آن‌ها باشید. حتی اگر این قضیه راجع‌به شما صدق نکند، مطمئناً نمی‌توانید پیشنهاد یک تفریح مهیج مثل ایرهاکی را رد کنید.

پیشنهادهایی که نمی‌توانید رد کنید

البته با وجود مشکلات مالی، چهره‌ی مسافرت و تفریح، تغییر شکل داده است. بسیاری از شما تمایل دارید تا با کمترین بودجه و بدون خارج‌شدن از خانه یا ویلای مسافرتی به تفریح‌کردن بپردازید. شاید غیرممکن به نظر برسد اما سه پیشنهاد جذاب در این نوشته وجود دارد که شما را در رسیدن به این هدف کمک می‌کنند. خرید دارت، ایرهاکی و فوتبال دستی، سه پیشنهاد جذابی هستند که نمی‌توانید آن‌ها را رد کنید.

قیمت فوتبال دستی، ایرهاکی و دارت بسیار مقرون‌به‌صرفه است؛ اما این تنها خاصیتی نیست که آن‌ها را به یک تفریح مناسب برای خانواده تبدیل می‌کند.

ویژگی‌های یک تفریح خانوادگی

یک تفریح خانوادگی مانند ایرهاکی یا هر چیز دیگری، در وهله‌ی اول از دو یا چند بازیکن به‌صورت همزمان پشتیبانی می‌کند. از آن‌جایی که سن افراد یک خانواده متفاوت است، یک تفریح خانوادگی باید برای طیف بزرگی از سنین مختلف، مناسب باشد. احتمال آسیب‌دیدگی در مواجهه با تفریحات خانوادگی بسیار پایین (نزدیک به صفر) است و ویژگی دیگری که از آن‌ها انتظار می‌رود به آسان‌بودن یادگیری آن‌ها برمی‌گردد.

یک تفریح خانوادگی از فضای محدود یک خانه به بهترین شکل استفاده می‌کند و معمولاً انجام آن در فضای بسته امکان‌پذیر است. تفریح‌های خانوادگی از جمله دارت، به فراهم‌آوردن مقدمات احتیاجی ندارند و متولد می‌شوند تا به سریع‌ترین شکل ممکن شما را سرگرم کنند.

پیشنهاد اول: فوتبال دستی

بیشتر شما با آن آشنا هستید و احتمال بسیار زیادی وجود دارد که فوتبال دستی را امتحان کرده باشید. این بازی از ۲ یا ۴ بازیکن به‌صورت همزمان پشتیبانی می‌کند. بازیکنان در دو گروه قرار می‌گیرند و به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. آن‌ها وظیفه دارند که توپ را به دروازه‌ی حریف برسانند و برای این کار، مهره‌ها (بازیکنان فوتبال دستی) را به واسطه‌ی چندین میله، کنترل می‌کنند. جذابیت فوتبال دستی به این برمی‌گردد که هیچ زمان مرده‌ای در آن وجود ندارد. سرنوشتی در انتظار توپ فوتبال دستی نیست مگر اینکه وارد دروازه‌ی یکی از طرفین شود.

با وجود اینکه قیمت فوتبال دستی چندان زیاد نیست اما خرید آن، مزایای زیادی دارد. کافی‌ست که قیمت فوتبال دستی را بپردازید تا در کنار سرگرم‌شدن، واکنش اندام‌های خود را تسریع کنید و کالری بسوزانید.

دارت، فوتبال دستی و ایرهاکی؛ ۳ ورزش مهیج برای اوقات فراغت

راهنمای خرید و قیمت فوتبال دستی

عوامل بسیار زیادی در کنار قیمت فوتبال دستی وجود دارند که باید به آن‌ها دقت کنید. اولین قدم، این است که بدانید چقدر فضا در اختیار دارید تا در تناسب با ابعاد آن، فوتبال دستی مناسب خود را پیدا کنید. البته اگر فضای محدودی دارید، نگران نباشید چرا که انواع مختلفی از فوتبال دستی‌های تاشو وجود دارند و می‌توانند نیاز شما را برطرف کنند.

در صورتی که به فکر یک سرگرمی جذاب برای کودکان خود هستید، می‌توانید فوتبال دستی‌های مخصوصی را که برای سنین کم ساخته می‌شوند، بخرید. قیمت فوتبال دستی کودکان از سایر مدل‌های فوتبال دستی کمتر است و ابعاد کوچک‌تری دارد تا کودکان به‌راحتی با آن ارتباط برقرار کنند. مواد اولیه‌ای که در بدنه‌ی فوتبال دستی به کار می‌رود (رایج‌ترین آن MDF است)، اصلی‌ترین نقش را در قیمت فوتبال دستی و مقاومت و طول عمر آن بازی می‌کند.

پیشنهاد دوم: ایرهاکی

این بازی نیز همانند فوتبال دستی یا دارت به تجهیزات زیادی نیاز ندارد. خرید یک میز ایرهاکی کافی است تا ۲ الی ۴ نفر به صورت همزمان در یک فضای سربسته سرگرم شوند. شاید ایرهاکی‌ها را در شهربازی‌ها یا سایر مکان‌های عمومی مانند هتل‌ها یا رستوران‌ها دیده باشید. بازی‌کردن با ایرهاکی، یکی از جذاب‌ترین تجربه‌های شما در طول زندگی‌تان خواهد بود.

در این بازی، دو تیم مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. هر کدام از آن‌ها وظیفه دارد که توپ مخصوص ایرهاکی را به داخل دروازه‌ی حریف بفرستد و برای این کار از راکت ایرهاکی استفاده می‌کند. توپ ایرهاکی با اصطکاک بسیار کمی بر روی میز حرکت می‌کند. همین موضوع، سرعت توپ ایرهاکی را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که محافظت از دروازه با چالش زیادی همراه باشد.

دارت، فوتبال دستی و ایرهاکی؛ ۳ ورزش مهیج برای اوقات فراغت

مختصات خرید ایرهاکی و قیمت آن

برخلاف آن چیزی که به نظر می‌رسد، برای خرید یک ایرهاکی به بودجه‌ای مساوی با قیمت فوتبال دستی (در بسیاری از مواقع کمتر از آن) احتیاج دارید. مهم‌ترین اقدامی که باید پیش از خرید ایرهاکی انجام دهید، این است که فضای مورد نظرتان برای قرار دادن ایرهاکی را اندازه بگیرید. بهتر است بدانید که یک ایرهاکی معمولی، اندازه‌ای به طول ۸ فوت دارد و ابعاد یک میز چهارنفره بزرگ‌تر از مدل دونفره است.

ابعاد ایرهاکی با جذابیت آن رابطه‌ی مستقیم دارد ولی تنها عاملی نیست که بر قیمت ایرهاکی اثر می‌گذارد. قیمت ایرهاکی تا حد زیادی به آپشن‌های اضافی، مانند نمایشگر امتیازات (اسکوربورد)، نورپردازی، امکان پخش آهنگ و… بستگی دارد. دیگر عامل تأثیرگذاری که طول عمر و قیمت ایرهاکی را تعیین می‌کند، مواد اولیه‌ای است که در ساختار آن ایرهاکی به کار می‌برند.

دارت، فوتبال دستی و ایرهاکی؛ ۳ ورزش مهیج برای اوقات فراغت

پیشنهاد سوم: خرید دارت

این بازی نیز طرفداران بسیار زیادی در دنیا (مخصوصاً کشور انگلستان) دارد. قانون بازی، چیزی شبیه به تیراندازی است. دو تیم در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و تیرهای مخصوصی را به سمت یک هدف پرتاب می‌کنند. هدف از ناحیه‌هایی تشکیل شده است که هرکدام از آن‌ها، امتیاز مربوط به خودشان را دارند. بنابراین، فردی که امتیاز بیشتری به دست آورده است به‌عنوان برنده‌ی بازی معرفی می‌شود. رقابت در بازی دارت به اندازه‌ای جذاب است که خرید دارت را به بهترین پیشنهاد ممکن تبدیل می‌کند.

شرایط خرید دارت و قیمت آن

شما با هر بودجه‌ای می‌توانید به خرید دارت اقدام کنید. دارت‌ها انواع مختلفی دارند که می‌توانند هر دسته‌ای از علاقمندان را راضی نگه دارند. برای مثال، اگر نگران برخورد نوک تیز تیرهای دارت با کودکان خود هستید، می‌توانید از دارت‌های آهنربایی بهره ببرید. چیزی که خرید دارت را به پیشنهاد بهتری نسبت به سایرین تبدیل می‌کند، این است که شما می‌توانید تجهیزات دارت را به سفر یا هر کجایی که دوست دارید، حمل کنید. ممکن است در حال حاضر سوال بپرسید که اگر امکان نصب هدف را نداشتیم، چه باید کرد؟

در این صورت نیاز دارید که بودجه‌ای برای یک پایه‌ی مخصوص در نظر بگیرید. این پایه به شما اجازه می‌دهد که هدف خود را در هر نقطه‌ای نصب کنید. البته تجهیزات جانبی دارت به همین پایه خلاصه نمی‌شود. پروتکتورها (محافظ‌ها)، کیف پایه و… تجهیزات دیگری هستند که خرید آن‌ها به بودجه‌ی خرید دارت اضافه می‌کند.

لوزی، مرکز خرید انواع فوتبال دستی، دارت و ایرهاکی

در وب‌سایت لوزی می‌توانید تجهیزاتِ سه تفریح مهیجی را که معرفی کردیم، با هم مقایسه کنید و ببینید که خرید دارت برای شما مناسب‌تر است یا فوتبال دستی. یک تفریح خانوادگی با لوزی راحت‌تر از قبل شده است. برای اینکه این راحتی را تجربه کنید، آدرس lozi.shop را در مرورگر اینترنت خود وارد کنید و به بخش ورزش‌های کلابی سر بزنید.

کد خبر 564016

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.