۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۲
کارت المثنی پایان خدمت+شرایط

برخی مدارک شخصی که فرد برای دریافت آن سختی بسیاری متحمل شده است، گاه در دسترس نیست یا گم شده است.

به گزارش ایمنا، کارت معافیت یا پایان خدمت کارکنان نیروهای مسلح، جزو مدارکی است که افراد به دلایل متعدد از جمله بازنشستگی، بازخرید خدمت، مستعفی، اخراجی یا پایان خدمت از انجام آن رها شده‌اند.

در این بین، افرادی هستند که کارت‌های مربوط به این موضوع را گم می‌کنند و با دردسری تازه مواجه می‌شوند؛ اما مدارکی برای دریافت درخواست المثنای کارت معافیت یا پایان خدمت کارکنان نیروهای مسلح که از خدمت رها شده‌اند، اعلام می‌شود تا هموطنان برای این موضوع به راحتی اقدام کنند و نگران آن نباشند.

برای دریافت المثنای این نوع از کارت‌ه ا، باید به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ مراجعه کرد، کارکنان نیروهای مسلح که تا کنون شاغل و در حال خدمت هستند باید به یگان خدمتی خود مراجعه کنند.

برای دریافت مدارک مورد نظر کارت المثنی معافیت یا پایان خدمت، ابتدا باید فرم‌های درخواست المثنی را از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی تحویل گرفت و تکمیل کرد.

همچنین برای این منظور، اصل شناسنامه عکس‌دار فرد، اصل کارت ملی، اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی مربوطه، تصویر بیومتریک که در دفتر پلیس +۱۰ از متقاضیان گرفته خواهد شد و تصویر یا کپی کارت قبلی که مفقود شده در صورت وجود باید تحویل متصدی امر داده شود.

اگر کارت بنا به دلایلی سوخته یا از بین رفته باشد، باید لاشه کارت خود را به متصدی دفاتر خدمات انتظامی تحویل دهید.

در صورت آماده‌سازی این مدارک و مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، می‌توانید کارت المثنی معافیت یا پایان خدمت خود را پس از چند روز دریافت کنید.

هم‌وطنانی که خارج از کشور هستند و به این مشکل دچار شدند، می‌‎توانند در دو مرحله برای دریافت المثنی این کارت اقدام کنند.

ابتدا باید با مراجعه به سفارت یا نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت و تأیید فرم تعهد و ارسال مدارک از طریق سفارت به وزارت امور خارجه اقدام کنند تا با هماهنگی به عمل آمده، کارت از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی صادر و از طریق وزرات امور خارجه به کشور مقصد ارسال شود.

در ادامه پس از تأیید فرم تعهد توسط سفارت یا نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت به همراه سایر مدارک مورد نیاز، پدر و مادر و یا وکیل قانونی مشمول به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی در داخل کشور مراجعه کنند.

افراد باید توجه داشته باشند که واریز مبالغی که برای انجام این اقدامات باید پرداخت شود از طریق اینترنت، عابربانک و فیش واریزی بانک به هیچ عنوان قابل قبول نیست و پرداخت هر وجهی فقط در محل دفاتر خدمات الکترونیک نیروی انتظامی قابل قبول است و غیر از این روش نباید هیچ پولی بابت انجام این کار توسط هموطنان پرداخت شود.

منبع: صدا و سیما

کد خبر 563653

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.