آیا اسکراب و لایه برداری برای پوست ضرر دارد؟

پوست به ویژه پوست صورت یکی دیگر از اعضای مهم بدن بوده که همواره باید به آن اهمیت داده شده و از آن مراقبت کنید.

امروزه برای مراقبت و همینطور پاکسازی پوست صورت روش‌ها و راه‌های متعددی به وجود آمده که هر یک مزایای خود را داشته و با مراجعه به متخصص پوست و زیبایی مشخص خواهد شد که نوع پوست شما چیست و کدام از راه‌های پاکسازی و یا لایه برداری برای پوست شما مناسب است.

پاکسازی پوست به منظور لایه برداری و تخلیه جوش‌ها و دانه‌های سرسیاه یا سرسفید بدون التهاب است که به آن تخلیه کومدون ها نیز گفته می‌شود. پاکسازی می‌تواند به بهترین روش مکانیکی یا با محصولات تأثیر گذار انجام گیرد که این متد کمک بسیار زیادی در مراقبت‌های حرفه ای زیبایی پوست می‌تواند داشته باشد.

یکی از راه‌های مراقبت از پوست، استفاده از اسکراب و لایه بردار می‌باشد که طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. اما سوالی که برای بسیاری از افراد به وجود آمده این است که آیا اسکراب و لایه برداری برای پوست ضرر دارد و یا خطراتی را برای پوست به همراه خواهد داشت؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مؤسسه تالگو فرانسه همراه باشید تا با توضیحاتی که دادیم به سوال شما عزیزان در خصوص مضر بودن یا نبودن استفاده از لایه بردار و اسکراب پاسخ دهیم.

استفاده از لایه بردار و اسکراب برای پوست

استفاده از لایه بردار و اسکراب برای پوست

آیا اسکراب و لایه برداری ضرر دارد؟

روش‌های بسیاری برای شفاف سازی پوست وجود دارد که از این روش‌ها می‌توان به اسکراب و لایه برداری پوست اشاره کرد. به طور کلی باید بگویم که در اسکراب کردن لایه از پوست با استفاده از ذرات ریز و درشت موجود در ترکیبات اسکراب ساییده شده و پوست شما شفاف می‌شود. اسکراب را می‌توان متداول‌ترین روش لایه برداری پوست و جوانسازی و شاداب سازی پوست دانست.

به طور کلی باید بگوییم که اسکراب و لایه برداری پوست اگر به صورت متداول و منطقی و تحقیق انجام شود هیچ ضرری نخواهد داشت اما اگر شما خود سرانه نسبت به اسکراب و لایه برداری پوست خود بدون در نظر گرفتن نوع پوست و مقدار مورد نیاز از ماده اسکراب اقدام کنید می‌بایست منتظر عوارض و پیامدهای منفی کرده خود باشید.

عوارض بخش جدا نشدنی از اسکراب و لایه برداری پوست می‌باشد اما اگر شما این عمل را زیر نظر پزشک انجام دهید و یا اطلاعات کافی درباره چیستی اسکراب داشته باشید می‌توانید بسیاری از عوارض و پیامدهای آن را کاهش دهید.

در تعریف اسکراب باید بگوییم که این اسکراب ها دانه‌های ریزی هستند که لایه‌های سطحی پوست شما را بر می‌دارند و با استفاده از آن می‌توانید پوست را پاکسازی و شاداب کنید.

اما توجه داشته باشید که اگر اسکراب و لایه برداری پوست شما طبق اصول و قوانین آن نباشد باید منتظر باشید که ضررهای اسکراب دامن گیر پوست شما شود. بیایید چند از مهمترین عوارض اسکراب و لایه برداری پوست بدون توجه به قواعد و قوانین را بررسی کنیم:

  • خشک شدن پوست
  • به وجود آمدن لکه‌های پوستی
  • تشدید جوش و پوسته پوسته شدن پوست صورت شما

از عوارض رایج اسکراب و لایه برداری بدون قواعد و قوانین می‌باشد.

خشک شدن پوست در صورت استفاده از اسکراب و لایه برداری

خشک شدن پوست برای افرادی که پوست صورت آنها خشک می‌باشد از عوارض اسکراب و لایه برداری است. اگر این افراد پس از اسکراب و لایه برداری از مرطوب کننده ها و آبرسان ها استفاده نکنند خشکی پوست صورت آنها دو چندان خواهد شد پیشنهاد می‌کنیم این افراد از اسکراب های ملایم و مخصوص به پوست خشک استفاده کنند.

لکه‌های پوستی از عوارض اسکراب و لایه برداری

بسیاری از افرادی که به دنبال پاسخ این سوال هستند که آیا اسکراب و لایه برداری ضرر دارد؟ یا خیر دچار عارضه لکه‌های پوستی پس از استفاده از اسکراب شدند. هنگامی که شما از اسکراب لایه بردار استفاده می‌کنید پوست صورت شما نازک‌تر و حساس‌تر شده است. بنابراین می‌بایست تا زمانی از برخورد مستقیم نور خورشید و یا اشیا و اجسام به پوست صورت خود خودداری کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از این عارضه حتماً از کرم ضد آفتاب پس از اسکراب و لایه برداری استفاده کنید.

 عوارض استفاده از اسکراب و لایه بردار برای پوست

عوارض استفاده از اسکراب و لایه بردار برای پوست

تشدید جوش‌های صورت از عوارض اسکراب

یکی از عوارض اسکراب و لایه برداری می‌تواند زیاد شدن جوش‌های صورت باشد. در برخی از موارد دیده شده است افرادی که صورت آنها دارای جوش‌های بسیار زیادی هست نیز به فکر استفاده از اسکراب و لایه بردار می‌افتند و پس از استفاده از اسکراب لایه بردار نه‌تنها جوش‌های صورتتان را از بین نمی‌رود بلکه با تشدید جوش صورت مواجه می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم ابتدا با سایر روش‌های زیبایی پوست جوش‌ها و آکنه های صورت خود را از بین ببرید و در ادامه به سراغ این درمان بیاید.

پوست پوست شدن از عوارض اسکراب

اسکراب ها پس از اینکه بر روی صورت شما قرار بگیرند پوست صورت شما را دچار فرسایش می‌کند و هم این سایت در صورتی که از مرطوب کننده و آبرسان استفاده نشود می‌تواند موجب پوست پوست شدن صورت شود.

چه کسانی نباید اسکراب کنند؟

اگر به تازگی اپیلاسیون کرده‌اید هرگز از اسکراب و لایه بردار استفاده نکنید پوست اپیلاسیون شده به تازگی نازک و تحریک پذیر شده است بنابراین بهتر از اسکراب یک ماده ساینده است استفاده نکنید تا از عوارض اسکراب در امان بمانید.

اگر مستعد جوش هستید از اسکراب و لایه بردار استفاده نکنید اگر در صورت خود جوش‌های بسیاری دارید و یا اگر بعد از بند انداختن و اصلاح صورت شما تحریک پذیر است و جوش می‌زنید هرگز از اسکراب استفاده نکنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که قبل از بلوغ از اعمال لایه‌های اسکراب و مواد لایه بر استفاده نکنید.

نتیجه گیری

با توجه به توضیحاتی که در این گزارش داده شد از عوارض استفاده از لایه بردار و اسکراب و همینطور افرادی که کاندید مناسب برای انجام لایه بردار یا اسکراب نیستند، مطلع شدید. همچنین با توجه به توضیحات داده شده بهتر است بدانید باید انجام کارهای پوستی خود را به مراکز پوست و زیبایی مجاز و متخصص بسپارید تا با عوارض جبران ناپذیری رو به رو نشوید.

در اکثر مناطق مراکز پوستی وجود دارند که در زمینه پوست و نگهداری از آن دارای تخصص کافی بوده که تمام کارها را طبق اصول و متناسب با پوست شما انجام خواهند داد.

پاکسازی و لایه برداری پوست به روش تالگو

پاکسازی و لایه برداری پوست به روش تالگو

یکی از بهترین آموزشگاه پوست در تهران مؤسسه تالگو فرانسه می‌باشد. مؤسسه تالگو فرانسه در تهران تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور و مدرسه عالی تالگو فرانسه می‌باشد. از آنجایی که مدرک سازمان فنی و حرفه ای کشور بین‌المللی و قابل ترجمه است و نیاز به اخذ این مدرک برای شروع کار صد درصد الزامی می‌باشد. لذا مؤسسه تالگو پاریس این امکان را برای کارآموزان فراهم نموده است.

بعد از گذراندن کل فلسفه تالگو در این مرکز تخصصی موفق به اخذ مدرک بین‌المللی تالگو فرانسه و مدرک سازمان فنی و حرفه ای کشور می‌شوید. که در همه کشورهای مطرح دنیا مورد تأیید و استفاده می‌باشد.

این نکته را هم باید اضافه کنیم که برند تالگو فرانسه درمان‌های جامع و کاملی را در همه زمینه‌ها از جمله کم آبی، فرم دهی خطوط صورت، ضد پیری، متعادل سازی پوست، حساسیت و لکه‌های پوستی عرضه می‌کند.

همچنین درمان اکسپشنال تالگو برنده محصولات مراقبت پوست، نتایج چشمگیری در لیفت و درمان علائم پیری پوست داشته است. درمان‌های بدن تالگو شامل سم زدایی، رفع سلولیت، لاغری، رفع خستگی عضلانی و مراقبت‌های اسپا می‌باشد.

مؤسسه تالگو پاریس ( THALGO PARIS) نمایندگی رسمی تالگو ایران تحت نظر مدرسه عالی تالگو پاریس می‌باشد و هر یک از خدمات زیر را به مشتریان خود ارائه خواهد داد:

  • ارائه دهنده دوره‌های آموزشی مراقبت‌های زیبایی پوست با دیپلم بین‌المللی تالگو فرانسه
  • ارائه خدمات زیبایی پوست ( SKIN CARE)
  • فروش محصولات تالگو
کد خبر 562085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.