مقابله با مشکلات روانی ناشی از کرونا است

معاون اول رییس جمهور ایجاد نشاط و شادابی در جامعه برای مقابله با مشکلات روانی ناشی از کرونا را ضروری خواند و از دستگاه‌های ذیربط خواست تا برنامه‌های مفرح و نشاط آفرین برای مردم فراهم کند.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهوری، مخبر عصر روز چهارشنبه در جلسه رؤسای کمیته‌های تخصصی کرونا با اشاره به در پیش بودن مراسم نیمه شعبان، عید نوروز و ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون به ویژه جدیت در تزریق دوز سوم می‌تواند به برگزاری مراسم‌ها به شکل اطمینان بخش کمک کند.

وی بر لزوم تداوم همکاری و مشارکت مردم در اجرای پروتکل‌های بهداشتی نظیر زدن ماسک، فاصله گذاری و انجام واکسیناسیون را تاکید و گفت: در دو سال گذشته مردم با توجه به شیوع کرونا در زمینه چگونگی برگزاری مراسم‌های مذهبی و ملی همکاری کردند، اما با این وجود خوشبختانه با توجه به کار بزرگ واکسیناسیون در کشور امسال شرایط مهیاتر است.

معاون اول رئیس جمهور ضمن درخواست از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی برای تشویق مردم به دریافت دوز سوم واکسن کرونا گفت: باید کنترل لازم روی مسافرانی که از کشورهای خارجی به داخل می‌آیند در مبادی ورودی و مرزهای هوایی، زمینی و دریایی انجام شود تا شاهد اشاعه بیماری در کشور نباشیم.

مخبر تصریح کرد: به هیچ وجه نباید کرونا را تمام شده فرض کنیم زیرا در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها ممکن است این ویروس به سرعت با سویه‌های جدید برای کشور مشکل ایجاد کند.

وی با اشاره به پیامدها و تبعات ناشی از شیوع کرونا در جامعه به ویژه مشکلات روحی و روانی در افراد تأکید کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید شبکه مشاوره مجازی و سامانه‌ای جهت ارائه راهنمایی و کمک به افراد آسیب دیده تدارک ببیند تا ۲۴ ساعته به مشاوره جویان خدمات لازم را ارائه دهند.

معاون اول رئیس جمهور ایجاد نشاط و شادابی در جامعه برای مقابله با مشکلات روانی ناشی از کرونا را ضروری خواند و از دستگاه‌های ذیربط خواست تا برنامه‌های مفرح و نشاط آفرین برای مردم فراهم کند.

مخبر در ابتدای سخنان خود با تبریک اعیاد شعبانیه، دستاوردهای صنعت پزشکی کشور در تولید واکسن کرونا و سایر فراورده‌های پزشکی را افتخار آفرین توصیف کرد و از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور خواست تا برای صادرات تولیدات کارخانه‌های دارویی کشور بازاریابی لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به شیب نزولی مبتلایان به کرونا و کاهش موارد بستری و فوتی‌ها در کشور، گفت: باید از خدمات ایثارگرانه و فداکارانه کادر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور در خدمت رسانی و نیز همکاری و مشارکت مردم در فرایند واکسیناسیون قدردانی کرد ولی در این شرایط نباید کرونا را تمام شده فرض کنیم.

پیش از سخنان معاون اول رئیس جمهور بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از میزان ابتلاء، بستری و فوتی‌های کرونا ارائه کرد و با اشاره به شیب نزولی در همه بخش‌ها گفت: خوشبختانه ۹۳ درصد مردم ایران دوز اول، ۸۶ درصد دوز دوم و ۳۶ درصد دوز سوم را دریافت کردند.

وی با اشاره به حضور خود در افتتاح فاز سوم کارخانه واکسن سازی برکت و گام بلند صنایع داروسازی کشور در تولید واکسن کرونا گفت: زیرساخت‌های بسیار خوبی برای تولید واکسن در کشور ایجاد شده که می‌تواند نیازهای منطقه‌ای و بین‌المللی را برطرف کند.

کد خبر 560730

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.