آغاز عملکرد پلتفرم اقتصاد اشیا برای خرید و فروش دارایی‌های دیجیتالی

ودافون، شرکت چندملیتی مخابراتی بریتانیایی که دفتر مرکزی آن در شهر نیوبوری انگلستان واقع شده است، در نظر دارد از طریق اشیایی نظیر خودروها، مبلمان هوشمند خیابانی و دستگاه‌های مختلف و بدون دخالت انسانی، دنیای "ابزارهای متصل به اینترنت" را ارتقا ببخشد.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، مرحله آزمایشی بهره‌مندی از پلتفرم "اقتصاد اشیا" که به خرید و فروش میان ابزارهای متصل به اینترنت کمک می‌کند، اخیراً آغاز شده است و انتظار می‌رود منافع زیادی برای کاربران در پی داشته باشد. این پلتفرم که کارگزار دارایی‌های دیجیتالی نام دارد، امکان انجام معامله بین وسیله‌های متصل به اینترنت، خودروها، مبلمان هوشمند خیابانی و دستگاه‌های مختلف را به راحتی و با ایمنی کامل فراهم می‌آورد بدون این‌که نیازی به مداخله انسانی داشته باشد.

وسیله‌های متصل به اینترنت

ودافون دارای ۱۴۰ میلیون اتصال اینترنتی در پلتفرم اینترنت اشیا است و در نظر دارد با استفاده از این قابلیت، بیشترین بهره را از کارگزار دارایی‌های دیجیتالی برای رشد تجارت اینترنت اشیا خود بگیرد. چنین پیش‌بینی شده است که در صورت پیاده‌سازی این اقدام، تعداد وسیله‌های متصل به اینترنت در سراسر جهان تا سال ۲۰۲۵، به حدود ۳۰ میلیارد مورد افزایش یابد.

پلتفرم ودافون به اندازه‌ای گسترش یافته است که در نتیجه آن، هر وسیله متصل به اینترنت از یک هویت دیجیتالی منحصربه‌فرد برخوردار است. در نتیجه، هر وسیله می‌تواند به طور کاملاً ایمن با سایر ابزارها تعامل برقرار کند و از طریق فناوری پرداخت و کیف پول، به خرید و فروش با آن‌ها بپردازد.

آغاز عملکرد پلتفرم اقتصاد اشیا برای خرید و فروش دارایی‌های دیجیتالی

پلتفرم ودافون از فناوری بلوک‌چین یا زنجیره بلوکی بهره می‌گیرد، به این معنی که تمام وسیله‌های متصل به کارگزار دارایی‌های دیجیتالی از امنیت کافی برخوردار است و به طور خودکار، امکان تبادل داده‌های تجاری فراهم می‌آید و در نتیجه، هیچ پیامد منفی در زمینه ایمنی اتفاق نخواهد افتاد.

منابع انرژی تجدیدپذیر

ودافون مدعی شده است که پلتفرم جدید امکان تمام شدن طول عمر باطری را به حداقل می‌رساند، ضمن این‌که کاربران را قادر می‌کند ارائه‌دهندگان الکتریسیته تجدیدپذیر را آگاهانه برای خود برگزینند. علاوه بر این، مشروعیت منابع انرژی تجدیدپذیر نیز برای کاربران تضمین خواهد شد زیرا تمام خودروها و وسیله‌هایی که نیروی خود را از کارگزار دارایی‌های دیجیتالی ودافون می‌گیرند، به طور خودکار به سیستم اینترنتی انرژی وارد می‌شوند که این امر به سهم خود منجر به تأمین الکتریسیته برای آنان می‌شود.

کد خبر 560105

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.