۴۸ جلسه برای بررسی طرح تنظیم مقررات فضای مجازی برگزار شده است

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: تاکنون ۴۸ جلسه تخصصی با حضور نمایندگان دولت و فعالان بخش خصوصی و کسب و کار برای بررسی طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی برگزار شده است.

به گزارش ایمنا، زهره الهیان در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه‌شنبه سوم اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی، گفت: متأسفانه در نشست امروز اتهاماتی در خصوص نحوه بررسی طرح موسوم به صیانت مطرح شد که باعث حاشیه‌سازی برای کل مجلس می‌شود.

وی تصریح کرد: همه نمایندگان رأی دادند تا طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی در کمیسیون مشترک اصل ۸۵ قانون اساسی به نمایندگی از صحن مجلس مورد بررسی قرار گیرد، در این کمیسیون نمایندگانی از همه کمیسیون‌های تخصصی حضور یافتند و تاکنون این کمیسیون ۴۸ جلسه تخصصی با حضور نمایندگان دولت، نیروی انتظامی، پلیس فتا، مرکز پژوهش‌های مجلس، مرکز ملی فضای مجازی، فعالان بخش خصوصی و کسب و کار برگزار شده و مردم نیز می‌توانستند شاهد و ناظر این جلسات به صورت آنلاین باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: چطور می‌توان در چنین شرایطی مجلس را متهم به دیکتاتوری کرد؟ فقط ۱۰ جلسه از بررسی این طرح با حضور رئیس مجلس برگزار شد و در جلسه امروز که با حضور اعضای کمیسیون برگزار شد، فقط کلیات طرح مورد رسیدگی قرار گرفت. فضاسازی که علیه مجلس در حال انجام است، بدون توجه به جزئیات و متن طرح صورت می‌گیرد.

الهیان اظهار کرد: تاکنون هیچ چیز به لحاظ محتوا در کمیسیون مشترک طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی تصویب نشده، بلکه فقط کلیات آن رأی آورده است، خواهشمندم دوستانی که مشخص نیست با چه هدفی به دنبال فضاسازی هستند، در زمانی که تمام تمرکز مجلس روی موضوع بودجه سال آینده و معیشت مردم است، اینگونه وقت مجلس را نگیرند.

منبع: مهر

کد خبر 557422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.