دستگیری سارقان با پوشش میوه‌فروش/تکرار مرگ براثر یخ‌زدگی در الیگودرز

دستگیری سارقانی با پوشش میوه‌فروشی، قربانی شدن مرد ۵۷ ساله در کوه صفه، مرگ راننده بیل مکانیکی بر اثر ریزش کوه، توقیف دو دستگاه خودرو پژو حامل چهار کیلوگرم تریاک، تکرار مرگ براثر یخ‌زدگی در الیگودرز، مرگ مشکوک دختر جوان در استخر خصوصی برج را در بسته خبری حوادث ایمنا بخوانید:

به گزارش خبرنگار ایمنا، سرهنگ حسین زلقی فرمانده انتظامی خرمشهر، اظهار کرد: چهار سارق که از طریق شغل میوه‌فروشی سیار با موتورسیکلت سه چرخ اقدام به برداشت مبلغ‌های گزافی از کارت بانکی شهروندان به وسیله دستگاه‌های کارت‌خوان و تعویض کارت مشابه می‌کردند، دستگیر شدند و از این سارقان متهمان یک دستگاه کارت‌خوان و رسیدهای جعلی کشف و ضبط شد.

وی افزود: متهمان در تحقیقات پلیس ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی شدند، اما با توجه به شواهد و قرائن در خصوص چگونگی دسترسی به اطلاعات حساب مال باختگان اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان از کلاهبرداری بیش از ۶۰ میلیون تومان این سارقان از شهروندان خبر داد و گفت: پرونده قضائی علیه متهمان تشکیل و در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند. پیش از این نیز شکایت‌هایی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی به پلیس فتا این شهرستان ارسال شده بود.

قربانی شدن مرد ۵۷ ساله در کوه صفه

فرهاد کاوه آهنگران سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به حادثه در کوه صفه اصفهان، اظهار کرد: این حادثه ساعت ۱۵:۵۵ دقیقه دیروز به مرکز فرماندهی عملیات آتش‌نشانی اصفهان گزارش شده است.

وی با بیان اینکه در این حادثه فرد ۵۷ ساله در مسیر زیرین تخت سیاوش کوه صفه دچار مشکل قلبی شده است، افزود: اکیپ تخصصی نجات در ارتفاع و کوهستان مستقر در ایستگاه ۱۲ این سازمان به محل حادثه اعزام و پس از انجام اقدامات اولیه مشخص شد شخص قبل از رسیدن اکیپ آتش‌نشانان متأسفانه جان خود را از دست داده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان ادامه داد: طی عملیاتی سنگین و در سرمای شدید کوهستان و با استفاده از طناب و تجهیزات پیشرفته نجات در ارتفاع به پایین منتقل و پایان عملیات نیز در ساعت ۱۷:۳۷ اعلام شد.

مرگ راننده بیل مکانیکی بر اثر ریزش کوه

سرهنگ عیسی روشن‌قلب فرمانده انتظامی رودبار، اظهار کرد: برابر اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر ریزش کوه بر روی یک دستگاه بیل مکانیکی در حوزه کلانتری ۱۶ رستم‌آباد، بلافاصله پلیس به محل اعلامی اعزام شد.

وی با بیان اینکه در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد، قسمتی از کوه بنا بر دلایل نامعلوم بر روی بیل مکانیکی که در حال انجام کار بوده سقوط کرده است، افزود: راننده ۴۳ ساله بیل مکانیکی در این حادثه جان‌باخت.

فرمانده انتظامی شهرستان رودبار در پایان از مردم خواست با توجه به جبران‌ناپذیر بودن برخی حوادث در هنگام کار، اصول ایمنی را رعایت کنند.

توقیف ۲ دستگاه خودرو پژو حامل ۴ کیلوگرم تریاک

سرهنگ فریدون جهان‌تیغ فرمانده انتظامی گالیکش، اظهار کرد: پرسنل فداکار و تلاشگر نیروی انتظامی در همه حوزه‌ها به ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر همواره در راستای ریشه کردن کردن این موضوع در حال تلاش و مجاهدت است.

وی با بیان اینکه مأموران انتظامی شهرستان در ایست و بازرسی تنگ‌راه حین کنترل محور ورودی استان به دو دستگاه خودرو پژو مشکوک و آنها را متوقف کردند، افزود: از همان ابتدا نگاه تیزبینانه همکاران ما متوجه یک مشکل و موضوع خاص در این خودرو شده بود.

فرمانده انتظامی شهرستان گالیکش با تاکید بر اینکه متهمان با شگردهای خاص قصد جابجایی مواد افیونی به استان گلستان را داشتند، خاطرنشان کرد: با هوشیاری و دقت بالای مأموران و در بازرسی از خودروهای مورد نظر، مقدار چهار کیلوگرم تریاک کشف شد.

وی اضافه کرد: در این راستا دو متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

تکرار مرگ براثر یخ‌زدگی در الیگودرز

بنیادی بخشدار بربرود شرقی الیگودرز اظهار کرد: در پی اعلام مفقودی یکی از اهالی روستای «آبباریک بالا» از توابع بخش بربرود شرقی، کار جست‌وجو در کوه‌های اطراف این روستا با تشکیل اکیپ‌های از نیروهای جمعیت هلال احمر، بسیج و اهالی این روستا آغاز شد.

وی افزود: پس از تلاش اکیپ‌های جست‌وجو، جسد فرد مذکور که براثر یخ زدگی فوت کرده بود پیدا شد و عملیات انتقال به روستا در حال انجام است.

وی ادامه داد: متأسفانه چند روز قبل نیز دو نفر در کوه‌های «فرسش» به دلیل سرما و یخ‌زدگی جان خود را از دست داده بودند.

مرگ مشکوک دختر جوان در استخر خصوصی برج

عصر پنجشنبه ۲۸ بهمن مأموران کلانتری ۱۲۲ دربند در تماس با بازپرس حبیب‌اله صادقی از غرق شدن دختر جوانی در استخر یک برج مسکونی در آن منطقه خبر دادند. با اعلام این خبر، بازپرس جنایی و تیم تحقیق راهی محل حادثه شدند و جسد دختر ۲۲ ساله به‌نام شقایق را مشاهده کردند.

متخصصان پزشکی قانونی علت اولیه مرگ را خفگی اعلام کردند. در ادامه تحقیقات دوست شقایق گفت: شقایق دلش می‌خواست دندانپزشک شود و در کلاس‌های کنکور هم شرکت کرد. در همان کلاس‌ها بود که با پژمان آشنا شد. وقتی در کنکور قبول نشد تصمیم گرفت تحصیل در رشته دندانپزشکی را در کشور ترکیه ادامه دهد. به همین خاطر به کلاس‌هایی می‌رفت تا برای سفر به این کشور آماده شود.

شب حادثه در خانه پژمان دعوت بودیم. مدتی از مهمانی گذشته بود که شقایق گفت می‌خواهد برای شنا به استخر سرپوشیده پایین برج برود، چند دقیقه‌ای از رفتنش نگذشته بود که من به دنبالش پایین رفتم، اما اثری از شقایق نبود. موضوع را به پژمان گفتم و با او شروع به جست‌وجوی محوطه کردیم اما از او خبری نبود، چند دقیقه طول کشید و دوباره به محوطه استخر برگشتیم که با جسد او روی آب مواجه شدیم.

در حالی که پژمان نیز اظهارات دوست شقایق را تأیید می‌کرد اما بازپرس جنایی با توجه به اینکه اظهارات این دختر و پسر جوان با تناقضاتی همراه بود دستور بازداشت آنها را صادر کرد. از سویی جسد شقایق به پزشکی قانونی منتقل شد تا علت اصلی مرگ برملا شود.

بازپرس جنایی برای بازداشت این دختر و پسر جوان چند دلیل را مطرح کرد؛ از جمله اینکه احتمال غرق شدن این دختر با قد ۱۶۳ سانتی‌متر در استخری به عمق ۱۶۶ سانتی‌متر بسیار کم است. یا اینکه آب استخر آنقدر زلال بوده که اگر شقایق داخل آب افتاده بود در همان بار اول از سوی دوستش قابل مشاهده بوده است. بنابراین با بازداشت این دو نفر تحقیقات برای رمزگشایی از مرگ مشکوک دختر جوان ادامه دارد.

کد خبر 557313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.