بیش از ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار کارگر بیمه‌ شده در کشور فعالند

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جامعه کار و تولید کشور با همه مانع‌تراشی‌هایی که دشمن انجام داد، توانست با همت و تلاش کارفرمایان و کارگران به رونق و حرکت در مسیر جهش تولید کمک کند.

به گزارش ایمنا و به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی‌حسین رعیتی‌فرد» در نوزدهمین جشنواره «تولید ملی، افتخار ملی» که در خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت، دادستان کل کشور، رئیس خانه صنعت معدن و تجارت ایران و دیگر مسئولان وزارت صمت و مدیران و نخبگان تولید و دانشگاهیان برگزار شد، اظهار کرد: جامعه کار و تولید کشور با همه مانع‌تراشی‌های دشمن، امروز برای رونق و جهش تولید در حال تلاش هستند.

وی با اشاره به تعابیر رهبر معظم انقلاب درباره فرماندهان و سربازان جنگ اقتصادی افزود: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تلاش ویژه داریم جامعه کارفرمایی و کارگری را به عنوان دو بال تولید در تنظیم روابط به تعادل برسانیم.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه اظهار کرد: امیدواریم با تلاش برای کاهش مشکلات جامعه کارگری و کارفرمایی و مدیران تولید که در این شرایط سخت اقتصادی توانستند به دستاوردهای خوبی در تولید کشور برسند، گام‌های مؤثری برداریم.

رعیتی‌فرد ادامه داد: به دنبال کاهش و رفع دغدغه تولیدکنندگان در حوزه‌های مختلف مرتبط با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله تنظیم روابط کار، شوراهای حل اختلاف، هیئت‌های تشخیص برای عملیاتی کردن حقوق هر یک از طرفین با رعایت انصاف هستیم.

وی گفت: امروز بیش از ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار کارگر بیمه شده در کشور داریم که رسیدگی به وضعیت این عزیزان، کاهش آلام آن‌ها به ویژه در حوزه معیشت، امنیت شغلی و مسکن از وظایف ما به شمار می‌رود.

معاون روابط کار اظهار امیدواری کرد که با رعایت اصل سه جانبه‌گرایی، همیاری و بهره‌مندی از نظر همه شرکای اجتماعی در نشست‌های شورای عالی کار به تصمیم‌های خوبی در روزهای پایانی سال برای جامعه کار و تولید کشور برسیم.

کد خبر 556003

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.