نقش‌آفرینی ایران به‌عنوان متحد قدرتمند در اوپک

دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گفت: ایران همچنان به نقش خود به‌عنوان یک متحد قدرتمند ادامه می‌دهد و تجربه‌ها و رهنمودهای صحیح را برای گفت‌وگوهای ما به ارمغان می‌آورد.

به گزارش ایمنا و به نقل از وزارت نفت، «محمد سانوسی‌بارکیندو» در پیامی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به «جواد اوجی» وزیر نفت ایران، اظهار کرد: به نمایندگی از سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، سبب افتخار و سربلندی اینجانب است که به مناسبت چهل‌وسومین سالگرد انقلاب اسلامی ایران که بیست‌ودوم بهمن یا ۱۱ فوریه جشن گرفته می‌شود، بهترین آرزوهای خود را به جنابعالی، دولت و ملت بزرگ جمهوری اسلامی ایران تقدیم کنم.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یکی از اعضای بنیان‌گذار اوپک، همچنان از طریق راهنمایی‌های هوشمندانه و تجربیات دقیق خود به نقش‌آفرینی کلیدی در سازمان ادامه می‌دهد. برخی از بهترین استعدادها و شناخته‌شده‌ترین کارشناسانی که طی بیش از ۶۰ سال گذشته، تاریخ اوپک و در سطح وسیع‌تر تاریخ صنعت نفت را شکل داده‌اند، برآمده از کشور شما هستند.

دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با اشاره به اینکه از زمان تأسیس سازمان با اعتبار ما، جمهوری اسلامی ایران مصمم به ارتقای گفت‌وگو و همکاری ازجمله از طریق بیانیه همکاری (DoC)، به‌عنوان یک دستاورد برجسته از سوی کشورهای عضو اوپک و متحدان بوده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران همچنان به نقش خود به عنوان یک متحد قدرتمند ادامه می‌دهد و تجربه‌ها و رهنمودهای صحیح را برای گفت‌وگوهای ما به ارمغان می‌آورد.

بارکیندو افزود: مشتاقانه در انتظار یک سال کار گروهی متعهدانه دیگر مبتنی بر تلاش متقابل خود برای حفظ تعادل بازار و حمایت از جهان برای نجات از همه‌گیری کرونا هستیم.

وی تاکید کرد: دانشجویان و کارمندان متعهد صنعت نفت و گاز در کشور شما، منشأ پیشرفت‌های فناورانه چشمگیری شده‌اند و همچنان الهام‌بخش هستند. شما در رویارویی با شرایط سخت از خود استقامت و پایداری نشان داده‌اید.

دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) ادامه داد: اطمینان دارم که با همدیگر براساس ارزش‌های مشترکمان، به‌سوی عصری از رشد و شکوفایی پیش می‌رویم؛ عصری که برای تولیدکنندگان و برای مصرف‌کنندگان مفید خواهد بود.

بارکیندو افزود: اجازه دهید به مناسبت گرامیداشت این روز خاص به دولت و ملت بزرگ جمهوری اسلامی ایران تبریک بگویم. برای شما آرزوی موفقیت و سربلندی در سال پیش رو را دارم.

کد خبر 555385

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.