تولید سریال‌ درباره سرداران شهید، سازمان منافقین و فرار بنی‌صدر

معاون سیما از تولید سریال‌هایی درباره سرداران شهید محمد بروجردی، حسن باقری و صیاد شیرازی، سازمان منافقین و فرار بنی‌صدر خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، حمید شاه آبادی، معاونت سیما با اشاره به درخشش اثر فاخر موقعیت مهدی و دریافت شایسته سیمرغ بهترین فیلم جشنواره چهلم فجر در یادداشتی نوشت: فیلم فاخر موقعیت مهدی با نگاهی به بخشی از زندگی و شهادت سردار شهید مهدی باکری، نماینده افتخارآمیز رسانه ملی در چهلمین جشنواره فیلم فجر بود. دریافت شایسته سیمرغ بهترین فیلم و نیز چهار سیمرغ دیگر در بخش‌های بهترین کارگردان فیلم اول، بهترین صدابرداری، بهترین جلوه‌های ویژه، بهترین موسیقی متن، همراه با استقبال خیره کننده منتقدان و مخاطبان جشنواره فجر امسال از این فیلم فاخر، نشان داد که سینمای دفاع مقدس ظرفیتی پایان ناپذیر برای خلق آثار هنری است و پرداخت حرفه‌ای و هوشمندانه به موضوعات و اسوه‌های انقلاب، موجب برانگیختن شوق و نگاه علاقه‌مندان حقیقی سینما می شود. همچنان‌که امروز موقعیت مهدی به برگی زرین و سرافراز در تاریخ هنر ایران زمین تبدیل شده است

در ادامه این یادداشت آمده است: هادی حجازی فر و عوامل تولید موقعیت مهدی به نیکی نشان دادند که برترین‌ها در عرصه هنر، نه با هیاهو و جلوه‌گری بلکه در کنار و سکوت به ثمر می‌رسند و جایگاه خود را پیدا می‌کنند. هر چند که این گروه با موانع و دشواری‌هایی نیز در راه تولید این فیلم مواجه شدند، اما حمایت‌های صدا و سیما از آن‌ها استمرار داشت.

معاون سیما با اعلام این خبر که در آینده نزدیک، مینی‌سریال عاشورا با روایت شجاعت و حماسه آفرینی لشگر ۳۱ عاشورا در سیما تماشایی خواهد شد، نوشته است: یکی از برنامه‌های سیما تولید مینی سریال‌هایی همراه با یک نسخه سینمایی است. نشان دادن بخش‌هایی از زندگی شهید باکری اولین تجربه معاونت سیما در این راه است که خوشبختانه موفقیت آمیز بود. دو مینی سریال دیگر با عنوان‌های عملیات مهندسی درباره سازمان منافقین و گریز با موضوع عزل و فرار بنی صدر نیز در نوبت تولید قرار دارند. همچنین در آینده نزدیک سریال‌هایی درباره سرداران شهید محمد بروجردی، حسن باقری و صیاد شیرازی به مرحله تولید خواهند رسید.

کد خبر 555297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.